strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Salon samochodowy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Zapowiedzi

Nissan Murano z silnikiem diesla
17-03-2010, foto: Nissan

We wrzeoniu ofertę Murano wzbogaci model z silnikiem wysokoprężnym. Obecnie auto dostępne jest z jednym silnikiem - benzynowym o pojemnooci 3.5 litra i mocą 252 KM.
Pod maskę Murano trafi zmodernizowany silnik diesla o pojemnooci 2.5 litra i mocy 190 koni mechanicznych z maksymalnym momentem obrotowym 450 Nm. W silniku zamontowano nową głowicę, nową turbinę o zmiennej geometrii (VNT), zwiększono cionienie z 1800 do 2000 barów oraz zastąpiono hydrauliczny system sterowania układem elektrycznym. Wyposażono go również w filtr cząstek stałych (DPF) przez co spełnia wymagania normy Euro 5.

Do współpracy z tą jednostką przeznaczono automatyczną skrzynię o szeociu przełożeniach. Wbudowano w nią układ adaptacyjnego sterowania zmianą przełożeń (ASC), które dopasowuje charakterystykę skrzyni do stylu jazdy kierowcy i warunków drogowych. W uproszeniu, np. podczas zjazdu ze wzniesienia układ utrzymuje niskie przełożenia co pozwala na efektywniejsze hamowanie silnikiem.

Moc silnika przenoszona jest na koła poprzez układ ALL MODE 4x4-i, który w przypadku utraty przyczepnooci lub stabilnooci załącza tylną oo.

W tym samym czasie co Murano z silnikiem diesla, na rynku zadebiutuje też nowy crossover Juke, którego mieliomy okazję poznać na Salonie Samochodowym w Genewie.
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry