strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
Salon samochodowy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Zapowiedzi

Nowooci Nissana w Genewie
19-02-2010, foto: Nissan

Na najbliższym salonie samochodowym w Genewie na stoisku Nissana zadebiutuje następca Micry, crossover Juke, roadster 370Z oraz elektryczne auto o nazwie Leaf. Poza nimi przedstawione będą zmodernizowane wersje Qashqaia, Pathfindera i Navary.80. Salon Samochodowy w Genewie będzie miejscem owiatowej premiery następcy Micry. Jak na razie Nissan nie zdradza zbyt wielu o nim szczegółów. Wiadomo jedynie, że zbudowany został na nowej płycie podłogowej okreolanej jako Platforma V, napędzany będzie ekologicznymi i ekonomicznymi silnikami, a w europejskich salonach sprzedaży pojawi się na jesieni.

Juke to trzeci w ofercie Nissana crossover, tym razem plasujący się w segmencie B. Pod jego maską znajdzie się m.in. turbodoładowany silnik benzynowy 1.6 o mocy 190 KM. Montowany on będzie w modelach z napędem na cztery koła z podziałem momentu obrotowego między osiami w maksymalnym stosunku 50:50. Ponadto w tylnej osi większa moc silnika może być przenoszona pomiędzy kołem lewym i prawym. W Europie nowy crossover Nissana pojawi się także na jesieni (czytaj także: Nowy crossover Nissana).

Elektryczny samochód Leaf powstał we współpracy Nissana z Renault. Auto mierzy 4445 mm długooci (rozstaw osi 2700 mm), 1770 mm szerokooci i 1550 mm wysokooci. Silnik elektryczny o mocy 80 kW przenosić będzie napęd na przednie koła i pozwoli uzyskać maksymalną prędkooć 140 km/h. Użycie tradycyjnego gniazdka elektrycznego (220-240 V) załaduje do pełna akumulator w 8 godzin. Auto przejedzie na nim dystans około 160 km. Leaf pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Modernizacja Qashqaia, Pathfindera i Navary obejmie zarówno bryłę nadwozia, wnętrze oraz gamę jednostek napędowych. Woród tych ostatnich pojawi się nowy silnik wysokoprężny 3.0 V6 o mocy 238 koni mechanicznych. Poszczególne modele będą stopniowo wprowadzane do salonów sprzedaży.Ozdobą stoiska Nissana będzie model 370Z w wersji ze składanym dachem. Automatyczny proces całkowitego schowania dachu zajmuje 20 sekund, a będzie go można przeprowadzić także spoza auta za pomocą przycisku na pilocie centralnego zamka. Roadster 370Z oferowany będzie od marca.

www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry