strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Salon samochodowy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Zapowiedzi

Nowości na stoisku Opla w Genewie
25-02-2010, foto: Opel

Na 80. Salonie Samochodowym w Genewie Opel zaprezentuje m.in. nową Merivę, zmodernizowaną Corsę i Amperę - testowy model z napędem elektrycznym o rozszerzonym zasięgu (E-REV). Nie zabraknie również pojazdów koncepcyjnych - tym razem będzie to Flextreme GT/E.Na premierę II generacji Opla Merivy wybrano wiosenny salon samochodowy w Genewie. Zastosowano w nim szereg nowych rozwiązań podnoszących m.in. funkcjonalnooć auta. Jednym z nich jest FlexDoors - drzwi tylne otwierane przeciwstawnie do przedniej pary. Dzięki umieszczeniu zawiasów w słupku C zyskano szerszy i wyższy otwór drzwiowy, a same drzwi otwierają się pod kątem 90 stopni. Jego zalety docenić powinny także rodzice, którym wygodniej będzie przypiąć dziecko w foteliku samochodowym.Koncepcyjny Opel Ampera zaprezentowany został w ubiegłym roku na salonie we Frankfurcie. Tym razem auto, kierowane przez Gherardo Corsiniego, przyjedzie do Genewy o własnych siłach. W pokonaniu dystansu 600 kilometrów - z siedziby Opla w Russelsheim - silnik elektryczny wspomagać będzie spalinowy wytwarzający prąd do napędu każdego z kół. Według zapowiedzi zużywać on będzie 1,6 litra benzyny na 100 km i emitować CO2 na poziomie 40 g/km. Seryjna produkcja Ampery planowana jest na koniec 2011 roku.

Gherardo Corsini, Dyrektor ds. wdrożeń pojazdów elektrycznych Opel/Vauxhall:
"Nie mogę się już doczekać "nakręcenia" licznika naszej pierwszej, prototypowej Ampery w trakcie dziewiczej podróży po drogach publicznych. Dzięki 370 Nm chwilowego, elektrycznego momentu obrotowego pod prawą stopą zapowiada się ona na interesującą i prawie bezgłośną przejażdżkę do Genewy".

Corsa zyskała przede wszystkim nowe, ekonomiczne i ekologiczne jednostki napędowe. Gamę silników benzynowych otwiera pojemność 1 litra o mocy 65 koni mechanicznych, a zamyka turbodoładowany 1.6 192 KM. Wśród diesli dostępne będą silniki 1.3 i 1.7 CDTI o mocy 75 i 130 KM. Według danych Opla ich średnie zużycie paliwa wynosi poniżej 5 litrów na 100 km, a w przypadku silnika ecoFLEX emisja CO2 wyniesie 98 g/km.Opel pokaże również concept-car Flextreme GT/E. Pojazd o długości 4,7 metra - podobnie jak Ampera, napędzany będzie silnikiem elektrycznym o rozszerzonym zasięgu (E-REV) wspomaganym jednostką spalinową. Natomiast z nowej Merivy zaadaptowano do niego drzwi tylne FlexDoors.
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry