strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Salon samochodowy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Zapowiedzi

Porsche Panamera
11-12-2008, foto: PorscheNa wiosnę 2009 roku - a więc zapewnie na Salonie Samochodowym w Genewie, Porsche zapowiada debiut swojego nowego modelu, Panamery. Auto w sprzedaży pojawi się pod koniec lata.Według zapowiedzi producenta będzie to czterodzwiowa sportowa limuzyna o przestronnym i uniwersalnym wnętrzu. Panamera mierzy 4970 mm długości, 1931 mm szerokości i 1418 mm wysokości. W środku znajdą się cztery, osobne dla każdego pasażera fotele.

Nowe Porsche napędzane będzie silnikami V6 i V8 z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy od 300 do 500 KM. Współpracują one z 6-biegową skrzynią manualną lub 7-biegową skrzynią dwusprzęgłową PDK. Oczywiście auto napędzane będzie na tylną oś, a w ofercie znajdzie się jeszcze model 4x4. Porsche zapowiada także prace nad jego hybrydową wersją.

Panamera montowana będzie w nowej hali, która powstała na terenie zakładów w Lipsku, zaś silniki w macierzystej fabryce Porsche w Zuffenhausen. Z kolei części nadwozia powstaną w fabryce Volkswagena w Hanowerze. Producent zapowiada współpracę z wieloma niemieckimi dostawcami, dzięki czemu nadaje Panamerze charakter "Made in Germany".

www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry