strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Salon samochodowy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Zapowiedzi

Smart fortwo electric drive
22-01-2009, foto: MercedesByć może jeszcze w tym roku na ulice wyjedzie Smart fortwo z napędem elektrycznym. Prototyp tego samochodu Mercedes pokazał na tegorocznym Salonie Motoryzacyjnym w Detroit. Smart fortwo electric drive zasilany będzie najnowszej generacji akumulatorem litowo-jonowym. Do zalet takiego rozwiązania zaliczyć można małe rozmiary baterii, wysokie osiągi, krótki czas ładowania oraz większą niezawodność całego układu napędowego.

Producent Smarta, koncern Daimler, zebrał już spore doświadczenia w dziedzinie elektrycznie napędzanych pojazdów. Od 2007 roku w Londynie realizowany jest program polegający na wyleasingowaniu 100 elektrycznych Smartów poprzedniej generacji firmom działającym w centrum miasta. Władze Londynu powstanowiły docenić ten projekt poprzez zwolnienie z opłat za wjazd do centrum firmy, które zgodziły się przystąpić do tego programu.

Podobny program uruchomiono w Berlinie, gdzie na wiosnę tego roku powstanie 500 punktów pozwalających na doładowanie elektrycznego Smarta. W przyszłym roku we Włoszech takie punkty powstaną na ulicach Rzymu, Mediolanu i Pizy.

www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry