strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Sport
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Rajdy samochodowe

Najlepsi kierowcy ponownie w Słomczynie

18-08-2010, źródło i foto: Automotoklub Rzemieślnik

Już w najbliższy weekend 21-22 sierpnia br. w podwarszawskim Słomczynie odbędzie się kolejna runda Pucharu Strefy Europy Centralnej w Rallycrossie organizowana przez Automobilklub Rzemieślnik. Atmosfera zawodów będzie gorąca nie tylko ze względu na rangę imprezy, ale dodatkowo będzie to okazja do obejrzenia wyścigu o Mistrzostwo Polski i Puchar Polski.Gwarancją niezapomnianych wrażeń z zawodów rallycrossowych - niezwykle widowiskowych wyścigów samochodowych na torze o zmiennej nawierzchni - będą startujący w nich zawodnicy. Na dwa dni Słomczyn ponownie zamieni się w europejskie centrum sportów motorowych. Smak rywalizacji i zaciętych walk samochodowych mogliśmy już poczuć w czerwcu podczas III rundy Pucharu Strefy Europy Centralnej. I podobnie jak w czerwcu, na asfaltowo-szutrowym torze spotkają się zawodnicy z Polski, Czech, Litwy, Węgier oraz Austrii. Na linii startowej zobaczymy doskonałych zawodników, których maszyny muszą być świetnie przygotowane, ponieważ najmniejszy szczegół może zadecydować o zwycięstwie.

Wśród kierowców znajdzie się ulubieniec polskiej publiczności Łukasz Zoll, który dzięki swoim dotychczasowym startom zdominował Dywizję 2. Ten doskonały zawodnik to wielokrotny Mistrz Polski, Mistrz Europy Strefy Centralnej RX Cup w 2008, obecnie startujący w BMW serii 1.

W sobotę - 21 sierpnia odbędą się treningi oraz pierwszy bieg kwalifikacyjny. W niedzielę - 22 sierpnia po porannej rozgrzewce ruszy drugi i trzeci bieg kwalifikacyjny. Największą atrakcją, gwarantującą największe emocje będzie wyścig finałowy przewidziany na godzinę 13.

Dodatkowymi atrakcjami dla kibiców będzie park maszyn oraz możliwość obejrzenia pracy serwisu przy samochodach. Oprócz tego każdy obserwator wyścigów będzie mógł obserwować zawody z trybuny lub rozpalić własnego grilla i oglądać zawody z rodziną siedząc na wale otaczającym cały tor. Wszystko to powoduje, że kibice już teraz powinni przygotować się na niezapomniane emocje i doskonałą zabawę.

Puchar Strefy Europy Centralnej w rallycrossie będzie doskonałą rozgrzewką przed najważniejszą imprezą rallycrossową w Europie - IX rundą Mistrzostw Europy 2010 rozgrywaną 11-12 września na Torze w Słomczynie.

Więcej informacji na oficjalnej stronie zawodów: www.cez.rallycross.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry