strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Sport
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Rajdy samochodowe

Prezentacja Poland Subaru Rally Team
07-04-2010, źródło i foto: Subaru Poland Rally Team

Dzisiaj w Warszawie miała miejsce prezentacja zespołu Subaru Poland Rally Team. Wystartują w nim, podobnie jak poprzednio - Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran.Osiem wymagających rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, dwóch wspaniałych zawodników i jeden zespół - Subaru Poland Rally Team to zapowiedź pełnego emocji sezonu 2010. Przy wsparciu wyjątkowych Partnerów załoga w składzie Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran już w połowie kwietnia wystartuje Subaru Imprezą do walki o mistrzowskie tytuły.

Kajetan Kajetanowicz:
"Bez wątpienia uśmiechnęło się do nas szczęście - dzięki naszym Partnerom możemy rywalizować w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2010

Bardzo chcemy wykorzystać możliwości, jakie daje nam Subaru Poland Rally Team oraz nasi wyjątkowi Partnerzy. Wierzę, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie uzyskiwać doskonałe wyniki i godnie reprezentować barwy Zespołu. Naszą bronią będzie Subaru Impreza w barwach marki paliw Lotos Dynamic, olejów premium Lotos Quazar, Subaru Import Polska, STP, Klonex, Keratronik oraz SJS.

Samochodem opiekować się będzie ta sama co w ubiegłym roku ekipa mechaników, której trzonem jest Symtech Racing. Nasz Zespół wykonał ogromną pracę przed sezonem i wszyscy jesteśmy bardzo zmotywowani przed startem do pierwszej rundy RSMP. Jestem przekonany, że z moją partnerką - Subaru Imprezą będziemy stanowili dynamiczną parę".

Jarosław Baran:
"Doświadczenia zbierane przeze mnie od kilkunastu lat absolutnie nie zmieniają mojego podejścia do kolejnych sezonów. Każdy rok jest dla mnie nowym, sportowym wyzwaniem i z niecierpliwością oczekuję nadchodzących chwil spędzonych w samochodzie rajdowym.

Sezon rozpoczynamy już niebawem dobrze znanym klasykiem - Rajdem Elmot, który zarówno ja, jak i Kajetan, wygrywaliśmy wielokrotnie. W kalendarzu RSMP pojawiły się także dwa rajdy rozgrywane poza granicami naszego kraju. To ciekawe rozwiązanie, ponieważ starty w imprezach poza Polską pozwalają nam rozwijać się i szlifować swoje umiejętności.

Tegoroczny sezon mistrzostw Polski zapowiada się jako pełny ciekawych sportowo wydarzeń. Mamy nadzieję, że wspólnie dostarczymy naszym Partnerom oraz Kibicom wielu emocjonujących chwil i powodów do radości".

Witold Rogalski, prezes Subaru Import Polska, dyrektor Subaru Poland Rally Team:
"Subaru jest obecne na polskiej scenie sportów motorowych już od ponad 10 lat. W okresie tym nasz zespół wielokrotnie zdobywał najwyższe laury w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Niezmiernie się cieszę, że do grona znanych partnerów Zespołu dołączyły tak znakomite firmy jak Lotos Oil i Lotos Paliwa.

Wiedza zdobyta przez nas podczas rajdów jest wyjątkowo cenna, szczególnie w Polsce, gdzie drogi przypominają najtrudniejsze odcinki specjalne. Starty praktycznie seryjnym samochodem pozwalają nie tylko na przeżywanie sportowych emocji, ale także na zbieranie cennych doświadczeń zaangażowanym Partnerom. Doświadczeń, z których później będą mogli korzystać nasi wspólni klienci, poruszający się po tychże drogach".

Paweł Lisowski, Prezes Zarządu Lotos Paliwa:
"Tegoroczny sezon sportów motorowych zdecydowanie upłynie pod znakiem Lotos Dynamic. Świadczy o tym nasze zaangażowanie zarówno w zespół startujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, jak i Dynamic World Rally Team, który punkty zbiera w cyklu WRC. Mam nadzieję, że zawodnicy reprezentujący naszą markę okażą się tak samo niezawodni, jak paliwa Lotos Dynamic i podobnie jak one nie dadzą cienia szansy konkurencji w sportowej rywalizacji".

Jacek Neska, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny Lotos Oil:
"Współpraca Lotos Oil oraz Subaru to dobra wiadomość, między innymi dla kibiców sportów motorowych. Partnerstwo naszych firm to możliwość współdziałania dwóch silnych partnerów działających na jednym rynku - rynku motoryzacyjnym. Jednym z efektów tego aliansu jest wspólne zaangażowanie w Subaru Poland Rally Team. Wyzwania, jakie stawia to przed naszymi technologami porównujemy z morderczymi testami jakim dotychczas poddawane były nasze oleje. Od gorących afrykańskich bezdroży, do ekstremalnych warunków rosyjskich, syberyjskich zim. Takich sprawdzianów przeszliśmy bez liku, a teraz po raz kolejny będziemy mieli okazję dowieść najwyższej jakości oraz zaawansowania technologicznego naszych olejów".

Dirk Van der Sluys, dyrektor i współzałożyciel Symtech Racing:
"Naszą współpracę z Subaru Poland Rally Team oraz Kajetanem i Jarkiem rozpoczęliśmy w zeszłym roku. Zwycięstwa w dwóch rajdach w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski były dla nas fantastycznym przeżyciem. Wspólnie spędzony ubiegły sezon pozwolił nam lepiej się poznać. Cieszę się, że spotkaliśmy na swojej drodze ludzi pełnych pasji, których cele są idealnie zgodne z  misją naszej firmy: zawsze walczyć o zwycięstwo i nigdy się nie poddawać.

Cenimy Kajetana i Jarka zarówno na płaszczyźnie sportowej, jak i osobistej. Ciężko pracowaliśmy, aby zbudować zupełnie nowy samochód na 2010 rok, zgodny z najnowszą specyfikacją, który będzie najlepiej odpowiadał wysokiemu poziomowi naszych zawodników. W tym roku mistrzostwa Polski zapowiadają się wyjątkowo ekscytująco, z wieloma mocnymi zawodnikami i bardzo ciekawymi rundami. Nie możemy już doczekać się startu w Rajdzie Elmot i walki o najwyższe lokaty".

Zespół wystartuje w sezonie 2010 w ośmiu eliminacjach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Planowane są także starty w dwóch rundach serii Intercontinental Rally Challange.

Kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2010:

- Rajd Elmot (Świdnica) 16-18 kwietnia
- Rajd Lotos (Gdańsk) 14-16 maja
- Rajd Polski (Mikołajki) 4-6 czerwca
- Rajd Bohemia (Czechy) 2-4 lipca
- Rajd Rzeszowski (Rzeszów) 6-8 sierpnia
- Rajd Warszawski 3-5 września
- Rajd Koszyc (Słowacja) 17-19 września
- Rajd Dolnośląski (Kłodzko) 8-10 października

Załoga Subaru Poland Rally Team

Kajetan Kajetanowicz (ur. 5 marca 1979 roku)

Polski kierowca rajdowy oraz instruktor Szkoły Jazdy Subaru. W sezonie 2003 r. debiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w Rajdzie Śląskim, wygrywając w swojej klasie. W 2008 zdobył tytuł wicemistrza Polski, będąc najszybszym Polakiem w RSMP. W 2009 roku Kajetan rozpoczął swoją przygodę z Subaru Poland Rally Team i jako jeden z dwóch zawodników zwyciężył w dwóch rundach RSMP - Rajdzie Elmot i Dolnośląskim, kończąc sezon na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej i zdobywając tytuł wicemistrza Polski w grupie N. Przez specjalistów jest postrzegany jako największy talent ostatnich lat.

Jarosław Baran (ur. 24 grudnia 1967 roku)

Jest jednym z najbardziej doświadczonych pilotów rajdowych w Polsce. Od lat dzieli się swoją wiedzą w ramach autorskiego projektu Szkoły dla Pilotów i z tego powodu jest często nazywany "profesorem". Pochodzi z rodziny o rajdowych korzeniach, jednak nie marzył o rajdowej karierze. Całkiem przypadkiem (ze zdecydowaną  pomocą taty) wystartował w pierwszym rajdzie jako kierowca. Nie dojechał do mety, ponieważ... nie mógł jej odnaleźć. Postanowił więc dokładnie zgłębić zagadnienie pilotażu i dziś ma na koncie blisko 200 startów, w tym prawie 120 w mistrzostwach Polski, w których startuje bez przerwy od 1992 roku jako zawodnik Automobilklubu Krakowskiego. W swojej karierze zdobył kilkanaście tytułów w różnych klasach i grupach, w tym trzy tytuły Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej oraz tytuł Vice Mistrza Europy. Przez wiele lat był partnerem Janusza Kuliga, ale startował też m.in. z Waldemarem Doskoczem, Sebastianem Fryczem, Michałem Kościuszko i Leszkiem Kuzajem. W 2009 roku rozpoczął współpracę z Kajetanem Kajetanowiczem, którego uważa za zawodnika o ponad przeciętnym potencjale.
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry