strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Sport
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Wyścigi samochodowe

Krzysztof Hołowczyc wystartuje w pucharze Scirocco R-Cup
01-07-2010, tekst i foto: Volkswagen

Legendy sportów motorowych - kierowcy samochodów turystycznych, rajdowych a także Formuły 1 staną obok dwudziestu kierowców pucharu na polach startowych do wyścigu z cyklu Volkswagen Scirocco R-Cup na ulicznym torze Norisring.Puchar ten obok emocjonującego, ekologicznego sportu wyścigowego oferuje po raz kolejny typową dla R-Cup porcję atrakcji i urozmaicenia. W wyścigu, który odbędzie się 3 lipca, takie gwiazdy, jak Krzysztof Hołowczyc, Christian Abt, Marc Sureri, Ralf Kelleners i Bertram Schafer będą walczyć z kierowcami klasyfikacji Junior-Cup i Pro-Cup.

Puchar Volkswagen Scirocco R-Cup, obok stawki zawodników składającej się z młodych, wschodzących talentów i uznanych profesjonalnych kierowców, prezentuje innowacyjne koncepcje pod względem technologicznym i sportowym. Jako paliwo stosowany jest czysty biogaz pozwalający na redukcję emisji CO2 w bilansie ogólnym o 80 proc. w porównaniu z konwencjonalnym paliwem. Kolejną nowością w pucharze jest system Push-to-pass umożliwiający ograniczone pod względem ilości i czasu zwiększenie mocy silników o 34 kW (50 KM).

Kris Nissen, Dyrektor Volkswagen Motorsport:
"Na polach startowych na Norisring stanie doborowa grupa kierowców z wielkimi nazwiskami. Wśród nich będą legendy ze wszystkich rodzajów torów wyścigowych i tras rajdowych. Interesująca będzie możliwość obserwowania ich bezpośredniej walki. Tak właśnie powinien wyglądać najbardziej oczekiwany i jedyny uliczny wyścig w sezonie".

Obok doskonale znanego polskim kibicom z rajdowych tras oraz startów w "Dakarze" Krzysztofa Hołowczyca, na starcie do sobotniego wyścigu staną także dwaj byli kierowcy - Formuły 1 Marc Surer i Formuły 3 Bertram Schafer.

Marc Surer po zdobyciu w 1976 roku tytułu wicemistrza Niemieckiej Formuły 3 i w 1979 roku tytułu mistrza Europy w Formule 2, wziął udział w 82 wyścigach Formuły 1. Bertram Schafer, nierozłącznie kojarzony jest z niemiecką Formułą 3, od 1975 roku należy do zarządu Związku Formuły 3.

Obok rajdowego mistrza Europy i kierowców sportowych bolidów, w stawce znajdą się także Christian Abt, który w 1999 był roku mistrzem STW i jako kierowca i właściciel teamu doprowadził dzisiejszy Audi Sport Team Abt Sportsline do tytułu mistrzowskiego w DTM. Ralf Kelleners startował w Ameryce w Grand Am i American Le Mans Series (ALMS).

Wyścig na Norisring będzie trzecim z dziewięciu zaplanowanych w pucharze Scirocco R-Cup. Po dwóch eliminacjach, z kompletem punktów na czele klasyfikacji generalnej znajduje się Maciek Steinhof. Drugi z Polaków – Adam Gładysz zajmuje piąte miejsce. Ciasny, uliczny, otoczony bandami i bardzo krótki tor Norisring gwarantuje sporą dawkę emocji.

Retransmisję wyścigu będzie można obejrzeć w TVP Sport w niedzielę 04.07 o godz. 16.30, powtórki zostaną wyemitowane 05.07 o godz. 14.00 i 22.30 oraz 08.07 o godz. 20.40.
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry