Untitled Document
logo

NOWE NA STRONIE:
WYDARZENIA | Hyundai na salonie samochodowym we Frankfurcie
WYDARZENIA | Honda na salonie samochodowym we Frankfurcie
WYDANIE NA WEEKEND | Prędkość, Kia plug-in, e-mobilność, WCOTY, GDDKiA
Aktualne informacje o stanie polskich dróg | Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020

PATRONUJEMY

Kampania społeczna "Bądźmy Razem Bezpieczni"

SERWISY

Wydanie na weekend

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji

 
Rajdy | Cross Country Rally 2014

Adam Małysz w Toyocie Hilux na podium rundy Pucharu Świata
11-04-2014 | źródło: materiały prasowe

Adam Małysz, za kierownicą niezawodnej Toyoty Hilux, zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu Abu Dhabi Desert Challenge. Doskonały wynik dał im 3. lokatę w klasyfikacji Pucharu Świata w rajdach cross country.1300 km pustynnych tras, podzielonych na 5 odcinków specjalnych, mieli do pokonania zawodnicy startujący w tych zawodach. Rywalizacja była zacięta od początku do końca. W przypadku Małysza i Martona zakończyła się sukcesem - 2. miejscem w klasyfikacji generalnej. Warto podkreślić, iż był to debiut Małysza w tych zawodach.

Adam Małysz:
"Abu Dhabi to jest dobre miejsce na naukę wydm. Tu mogę odpowiednio obyć się z takim terenem. Inni mają naprawdę ogromne doświadczenie, mi jeszcze go trochę brakuje, ale małymi kroczkami do przodu. Uczę się i czuję, że jest coraz lepiej i przyjemniej".

Każdego dni załoga Orlen Teamu zwiększała tempo i osiągała coraz lepsze wyniki na poszczególnych odcinkach. Rywalizacja na ostatnim odcinku rajdu była emocjonująca do samego końca. Różnice czasowe pomiędzy zespołami były nieznaczne. Załoga Toyoty Hilux z numerem 312 Małysz/Marton dotarła na metę po 2 godzinach i 47 minutach, ze stratą nieco ponad 12 minut do lidera.Adam Małysz:
"Dziś, na ostatnim etapie, jechaliśmy spokojnie. Za dużo było w ostatnich rajdach pecha, a ten z kolei za bardzo udany, żeby ryzykować. Jesteśmy super szczęśliwi, że tak dobrze nam poszło. Wczoraj mieliśmy te dwa niemiłe lądowania na wydmach, przez które tak bolał kark, że dziś nawet po masażu nie mogłem kręcić głową i każdy wstrząs mocno dawał się we znaki. Zdobyliśmy szalenie cenne doświadczenie i świetny wynik. Jesteśmy bardzo zadowoleni".

W rajdzie zwyciężył Vladimir Vasilieva, trzeci był Miroslav Zapletal z Maciejem Martonem. Na pozycji 7. uplasował się Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem, druga załoga Orlen Teamu, która po dachowaniu na jednej z wydm na 4. odcinku nie miała większych na odrobienie strat do liderów.

Adam Małysz po 3 rundach Pucharu Świata FIA zajmuje obecnie 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw. Kolejną, 4. rundą będzie Sealine Cross Country Rally, który rozpocznie się 25 kwietnia w Katarze.
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
 
 


 

 


www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry