Untitled Document
www.jedz-bezpiecznie.pl
NOWE NA STRONIE:
TESTY ZDERZENIOWE EURO NCAP | Ford C-Max i Ford Grand C-Max
TESTY | Plusy i minusy - Dodatki, które robi± różnice | Ford Fiesta VIII 5d
TESTY ZDERZENIOWE EURO NCAP | Fiat Punto | Grudzień 2017
Aktualne informacje o stanie polskich dróg | Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych
TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020
Kampania Społeczna O¶wieceni

PATRONUJEMY

Kampania społeczna "B±dĽmy Razem Bezpieczni"

SERWISY

TESTY

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji


 

 


 
Rajdy | Rajd ¦widnicki 2014

Subaru Poland Rally Team po pierwszym etapie Rajdu ¦widnickiego
13-04-2014 | Ľródło: materiały prasowe

Zakończył się niezwykle wymagaj±cy pierwszy etap Rajdu ¦widnickiego, który załoga Subaru Poland Rally Team zakończyła na 29. miejscu w klasyfikacji generalnej. Po błędzie na pierwszej pętli zakończonym uszkodzeniem prawego tyłu samochodu, druga niestety również nie przebiegła po ich my¶li.Na drugim przejeĽdzie "Podlesia" załoga złapała kapcia i straciła niespełna 10 minut. Błędne wybranie miejsca do zmiany koła spowodowało, że na uszkodzonej oponie musieli przejechać jeszcze kilometr i dopiero na twardszej nawierzchni dokonali zmiany. Ostatni± próbę Dominik i Renatas pokonali bardzo spokojnie, nie ryzykuj±c błędów.

Na litewsk± załogę Subaru Poland Rally Team czeka jutro 6 odcinków specjalnych o ł±cznej długo¶ci 73 kilometrów. Ceremonia mety została zaplanowana na godzinę 18:00.

Dominik Butvilas, kierowca:
"Druga pętla była dla nas trochę pechowa. Jechało mi się bardzo fajnie, byłem zadowolony z naszego tempa i byłem bardzo ciekawy naszego czasu na mecie próby. Na 4 kilometry przed met±, złapali¶my kapcia. W nic nie uderzyli¶my, być może był to wolny kapeć, trudno teraz to ocenić. Musieli¶my zmienić koło i stracili¶my na tym sporo czasu, gdyż zatrzymywali¶my się aż dwukrotnie. Na ostatniej próbie pojechali¶my już bardzo spokojnie, bez podejmowania ryzyka. Skupiamy się na jutrzejszym etapie, odcinki będ± szybsze i szersze, celem będzie bezpieczne dotarcie do mety".

Renatas Vaitkevicius, pilot:
"Na przedostatniej próbie Dominik miał dobre tempo, nawet dwukrotnie musiałem mu mówić, by zwolnił. Potem złapali¶my kapcia i wybrali¶my nienajlepsze miejsce do zmiany koła. Nawierzchnia była dosyć grz±ska, więc podjechali¶my jeszcze jeden kilometr, znaleĽli¶my lepsze miejsce i tam wymienili¶my uszkodzon± oponę. Stracili¶my na tym prawie 10 minut, a to zdecydowanie za dużo. Pozytywne jest to, że gdy nie mamy problemów, to tempo jest dobre".
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
 
 


 

 


www.jedz-bezpiecznie.pl
copyright 2002-2018 | magazyn motoryzacyjny "Jedź Bezpiecznie" wydawany jest od 2002 roku | wydawca: Williana | kontakt | do góry