Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
logo

NOWE NA STRONIE:
TESTY | Dziecko w Fordzie Edge II facelifting - foteliki i wózki
TESTY | Dziecko w Fordzie Edge II facelifting - wyposażenie samochodu
WEZWANIA DO SERWISÓW | Blisko cztery tysiące samochodów...

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020

SERWISY

Wydanie na weekend

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji

 
Rajdy | WRC 2014

Kolejne podium Madsa Ostberga w Portugalii
07-04-2014 | źródło: materiały prasowe

Mads Ostberg i Jonas Andersson również w Rajdzie Portugalii zajęli 3. miejsce. To także ich pozycja w klasyfikacji generalnej po czterech rundach sezonu 2014.Po etapie sobotnim załoga Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team plasowała się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej i przed OS14 miała ponad trzy minuty przewagi nad najbliższym z rywali. Ostberg wygrał odcinek specjalny nr 15 i z wzmocnioną wiarą w swoje możliwości stanął na starcie kończącego rajd Power Stage. Jadąc z zaangażowaniem i koncentracją, zaliczył trzeci czas ostatniej, punktowanej dodatkowo próbie Rajdu Portugalii, dzięki czemu dodał jeszcze jeden punkt do piętnastu otrzymanych za trzecie miejsce na mecie całej rundy.

Drugi zespół - Khalid Al Qassimi i Chris Patterson - starał się we współpracy z ekipą techniczną zespołu znaleźć najwłaściwsze ustawienia samochodu, dające dobrą stabilność na krętych, technicznych odcinkach specjalnych o nawierzchni wciąż częściowo pokrytej błotem. Ostatecznie dojechali do mety rajdu na trzynastym miejscu. Mads Ostberg, zdobywca szesnastu punktów, umacnia się na trzeciej pozycji w klasyfikacji kierowców bieżącego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata.

Zespół Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team pozostaje wiceliderem klasyfikacji producentów. Najbliższa runda odbędzie się w Argentynie w dniach od 8 do 11 maja.Mads Ostberg:
"Nasze drugie podium w tym sezonie, pierwsze w rajdzie na trasach szutrowych, jest nagrodą za pracę wykonywaną przez cały zespół od początku roku. Robimy postępy, które widać po każdym rajdzie i po każdej sesji testowej. Zajęte przez nas trzecie miejsce jest znakomitym wynikiem, dodatkowo wzbogaconym o premiowy punkt z Power Stage. Właśnie taki cel stawialiśmy sobie przed startem. Przez cały czas unikaliśmy nadmiernego ryzyka. To, co udało nam się tutaj osiągnąć, stanowi bardzo dobrą zapowiedź na kolejne rundy. Jeśli chodzi o przyszłość, możemy być naprawdę dobrej myśli".

Khalid Al Qassimi:
"Przez cały rajd intensywnie pracowaliśmy nad znalezieniem właściwych regulacji samochodu. Portugalia to bardzo szczególna runda, w której starałem się uzyskać ustawienia kompromisowe, dające czucie dobrego wyważenia auta. Jestem zadowolony z efektu, jaki osiągnęliśmy wspólnie z ekipą techniczną w tym, co tu ukrywać, trudnym rajdzie. Od teraz koncentruję swoją uwagę na zbliżających się rundach Rajdowych Mistrzostw Bliskiego Wschodu".

Yves Matton, dyrektor zespołu Citroen Racing:
"Trzecie miejsce Madsa Ostberga pokazuje, że nasz zespół jest zdolny do walki w ścisłej czołówce. Wszyscy pracujemy z wielkim zaangażowaniem, by robić dalsze postępy i starać się osiągać jeszcze lepsze wyniki. Podium w Portugalii stanowi kolejny krok we właściwą stronę, wykonany w ciągle początkowej fazie sezonu. Liczymy na to, że będziemy stawiać kolejne kroki w tym kierunku. Jednocześnie gratuluję innym naszym załogom, które rywalizowały w kategorii Junior WRC Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. Ci młodzi kierowcy pokazali się jako zawodnicy regularni i konkurencyjni, potrafiący pracować w napiętej atmosferze parku serwisowego. Moje gratulacje dla Stephane'a Lefebvre za błyskotliwe zwycięstwo odniesione za kierownicą Citroena DS3 R3".
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
 
 


 

 


www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry