Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
logo

NOWE NA STRONIE:
TESTY | Dziecko w Fordzie Edge II facelifting - foteliki i wózki
TESTY | Dziecko w Fordzie Edge II facelifting - wyposażenie samochodu
WEZWANIA DO SERWISÓW | Blisko cztery tysiące samochodów...

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020

SERWISY

Wydanie na weekend

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji

 
Wyścigi | 24 Hours Nurburgring

Polak na motoryzacyjnym Woodstocku w Niemczech
24-06-2014 | źródło: materiały prasowe

Nie tylko fani muzyki rockowej mają swoje święto co roku na festiwalu Woodstock. Taka impreza odbywa się także na torze Nurburgring w Niemczech dla kierowców wyścigowych i fanów motoryzacji.Wśród doświadczonych zawodników znalazł się młody kierowca z Polski Maciej Dreszer, któremu udział w prestiżowych zawodach zaproponowała firma Pirelli. Dreszer był jednocześnie jedynym Polakiem ścigającym się w ADAC Zurich.

Wyścig rozpoczął się o godzinie 16 w sobotę, a zakończył o tej samej porze w niedzielę. Dreszer przez 22 godziny walczył o podium w swojej grupie (V3) jadąc Toyotą GT86. Niestety usterka techniczna systemu sterowania przepustnicą spowodowała 12-minutowy przestój w boksie serwisowym. Ostatecznie zakończył wyścig na wysokim 5 miejscu.

Maciek Dreszer:
"Całodobowa jazda była nie lada wyzwaniem dla młodego kierowcy, - pierwszy raz brałem udział w takich zawodach. Są niezwykle męczące nie tylko dla mnie ale także dla całej ekipy serwisowej, która przez 24 godziny musiała funkcjonować na wysokich obrotach".

Poza mechanikami ekipę tworzyli dietetyk, psycholog, masażysta i pomoc medyczna. Kierowca miał do dyspozycji także zaplecze rekreacyjne, w którym na żywo transmitowano przebieg wyścigu oraz mecze piłkarskie Mistrzostw Świata w Brazylii.ADAC Zurich to nie tylko wyścig, ale także jedno z największych świąt motoryzacyjnych w Europie. Co roku tor odwiedzają setki tysięcy fanów, którzy w czasie wyścigu tworzą miasteczka namiotowe, gdzie przy grillu i wspólnej zabawie dopingują swoich faworytów.

Maciek Dreszer:
"To taki motoryzacyjny Woodstock. Nigdy nie zapomnę nocnej jazdy wśród dymu, ognisk i kolorowo rozświetlonych obozowisk dookoła toru. Tego nie da się opowiedzieć - to po prostu trzeba przeżyć, podobnie jak 24 godzinną walkę na torze".

W tym roku tor odwiedziło ponad 200 tysięcy fanów. Ostatecznie 24-godzinne zmagania wygrał Team Phoenix Racing jadący Audi R8 LMS ultra.
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
 
 


 

 


www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry