Untitled Document
logo

NOWE NA STRONIE:
WYDARZENIA | Hyundai na salonie samochodowym we Frankfurcie
WYDARZENIA | Honda na salonie samochodowym we Frankfurcie
WYDANIE NA WEEKEND | Prędkość, Kia plug-in, e-mobilność, WCOTY, GDDKiA
Aktualne informacje o stanie polskich dróg | Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020

PATRONUJEMY

Kampania społeczna "Bądźmy Razem Bezpieczni"

SERWISY

Wydanie na weekend

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji

 
Wyścigi | Porsche GT3 Cup CCE 2014

GT3 Poland testował z Porsche Supercup
14-04-2014 | źródło: materiały prasowe

Intensywne przygotowania trwają w zespole GT3 Poland przed pierwszym tegorocznym wyścigiem Porsche GT3 Cup CCE. 25 kwietnia zawodnicy rozpoczną swoje zmagania na węgierskim torze wyścigowym Hungaroring.W sezonie 2014, zespół GT3 Poland reprezentować będzie czterech zawodników. Jarosław Budzyński, Marcin Jedliński, Stanisław Jedliński oraz Rafał Mikrut.

W minionym tygodniu Marcin i Stanisław Jedlińscy mieli okazję odbyć dwudniowy trening, właśnie na Hungaroringu, gdzie spotkali się i mieli okazję jeździć wspólnie z zawodnikami z Mobil 1 Porsche Supercup.

Bartosz Opioła, manager zespołu:
"Zaplanowaliśmy testy właśnie podczas treningu zawodników z Supercup, tak abyśmy mogli w jakimś stopniu porównać się do ich wyników. Jedno co mogę powiedzieć to, że zawodnicy Supercup jechali niesamowite czasy, a Marcin i Stanisław z okrążenia na okrążenie radzili sobie coraz lepiej.

Tor Hungaroring ma długość 4381 m. Jego 14 zakrętów w sezonie 2013 najszybciej przejechał Lewis Hamilton za kierownicą bolidu F1. Najszybszym kierowcą Porsche na tym obiekcie jest, nieżyjący już Sean Edwards, który w sezonie 2013, wygrał rundę Mobil 1 Porsche Supercup, na torze Hungaroring.

Bartosz Opioła:
"Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy jaką wykonaliśmy podczas treningu. Marcin i Stanisław jeździli w bardzo dobrych warunkach. Widać duży postęp w jeździe obu zawodników. Trening powinien zaprocentować już podczas pierwszej rundy Porsche GT3 Cup CCE, która odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia. Najważniejsze jest nastawienie zawodników. Wszyscy opuszczaliśmy Hungaroring w dobrym humorze. Zarówno Stanisław jak i Marcin Jedlińscy byli zadowoleni z odbytego treningu, ale na pewno potrzebują jeszcze sporo kilometrów w tym sezonie ".

Intensywne testy, zakończyły się niewielkim kontaktem obu samochodów, który jednak nie wpłynął na końcowe wyniki. Po powrocie Porsche 911 zespołu GT3 Poland przejdą ostatnie poprawki mechaniczne i już tydzień po świętach wielkanocnych wyjadą na pierwszą rundę inauguracji sezonu 2014.

W tym sezonie zawodnicy GT3 Poland pojawią się sześciokrotnie w serii Porsche GT3 Cup CCE oraz Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
 
 


 

 


www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry