Untitled Document
logo

NOWE NA STRONIE:
WYDARZENIA | Hyundai na salonie samochodowym we Frankfurcie
WYDARZENIA | Honda na salonie samochodowym we Frankfurcie
WYDANIE NA WEEKEND | Prędkość, Kia plug-in, e-mobilność, WCOTY, GDDKiA
Aktualne informacje o stanie polskich dróg | Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020

PATRONUJEMY

Kampania społeczna "Bądźmy Razem Bezpieczni"

SERWISY

Wydanie na weekend

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji

 
Wyścigi | Puchar Abarth 2014

Zielone światło dla Europejskiego Pucharu Abarth Selenia
18-04-2014 | źródło: materiały prasowe

Podczas 2. rundy WTCC wystartuje kolejny sezon Pucharu Abartha. Zadebiutuje w nim 695 Assetto Corse Evoluzione.Pierwsza sezonowa impreza, tak jak większość kolejnych, wpisana jest w ramy WTCC i obejmuje oficjalne testy kwalifikacyjne w sobotę 19 kwietnia o godzinie 10,30 oraz dwie rundy: pierwsza tego samego dnia o godzinie 16:30, druga - w niedzielę 20 kwietnia o 14:15.

Europejski Puchar Abartha dokonuje w tym roku wielkiego przeskoku również pod względem oglądalności, ponieważ najciekawsze momenty weekendowych wyścigów będą transmitowane przez Eurosport1 i Eurosport2. Będzie to więc idealna scena, która pozwoli Abarthowi pokazać szerokiej publiczności to, co dzieje się w wyścigach w całej Europie: fani ze świata wyścigów będą mogli śledzić w 59 krajach najlepsze momenty z sześciu spotkań Europejskiego Pucharu Abartha, słuchając komentarza w swoim języku.

Za kierownicą nowych Abarthów 695 Assetto Corse Evoluzione - pod względem technicznym najbardziej zaawansowanych samochodów wyścigowych Abarth o najlepszych osiągach - zasiądzie wielu sławnych kierowców włoskich i zagranicznych z poprzednich edycji mistrzostw. Wśród nich aktualny Mistrz Alex Campani, który broni włoskich barw narodowych wraz z Lucą Anselmim, Ericiem Scalvinim, Jonathanem Giaconem, Manuelem Buffoli i Emanuelem Moncinim, zeszłorocznym zwycięzcą na Abarth 500 Assetto Corse, który w tym roku przechodzi za kierownicę Abartha 695 Assetto Corse Evoluzione. Spośród obcokrajowców wyróżniają się Portugalczyk Jorge Rodrigues i Szwed Niklas Lilja.Nowy Abarth 695 Assetto Corse Evoluzione gwarantuje wyjątkowe i niespotykane jak dotąd osiągi, dzięki mocnemu silnikowi 1.4 T-Jet o zmienionej konfiguracji (specjalna konfiguracja i oprogramowanie), którego moc wzrosła z 200 KM do 215 KM przy 5250 obrotach/minutę, redukcji masy, obniżonej do 920 kg (o 20 kg mniej), wyposażeniu w nowe wahacze przedniego zawieszenia, zmienionemu layoutowi układu chłodzenia silnika oraz chłodnicy, nowej instalacji elektrycznej z modułami sterującymi przeniesionymi do wnętrza samochodu oraz przedniej, podgrzewanej szybie.

Istotny jest udział Abarthów 500 Assetto Corse, za kierownicą których zadebiutują młodzi kierowcy tacy jak na przykład: Kevin Giacon, młodszy brat Jonathana, który rywalizować będzie z doświadczonymi kierowcami takimi jak Manuel Villa.

Interesująco zapowiada się pojedynek pomiędzy Michele Monetti, "Fisherman" i "Boga" startujących w kategorii "Gentleman".

Sezon 2014 Europejskiego Pucharu Abartha składa się z 6 rund, które odbywać się będą na najważniejszych torach Europy. Po wyścigach Le Castellet, kolejne wyścigi odbędą się 25 maja w Austrii w Salzburgu, później 22 czerwca w Belgii w Spa-Francorchamps, 13 lipca w Mugello, 28 września w Pergusa i 26 października w Monza.
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
 
 


 

 


www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry