Untitled Document
logo

NOWE NA STRONIE:
WYDARZENIA | Hyundai na salonie samochodowym we Frankfurcie
WYDARZENIA | Honda na salonie samochodowym we Frankfurcie
WYDANIE NA WEEKEND | Prędkość, Kia plug-in, e-mobilność, WCOTY, GDDKiA
Aktualne informacje o stanie polskich dróg | Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020

PATRONUJEMY

Kampania społeczna "Bądźmy Razem Bezpieczni"

SERWISY

Wydanie na weekend

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji

 
Wyścigi | Superbike World Championship

Voltcom Crescent Suzuki startuje w Misano
20-06-2014 | źródło: materiały prasowe

Dziś na włoskim torze imienia Marco Simoncelliego w Misano rozpoczęła się siódma runda tegorocznych mistrzostw eni FIM Superbike Championship.Eugene Laverty wraca do Włoch z dobrymi wspomnieniami, ponieważ w przeszłości stawał nad Adriatykiem na podium klasy Supersport, wygrywając w 2010 roku. W ten weekend Irlandczyk liczy na podtrzymanie passy z Sepang i wywalczenie na swoim Suzuki GSX-R 1000 kolejnego podium dla zespołu wspieranego przez GRANDys duo.

Popularny włoski tor nie jest też obcy dla Alexa Lowesa, który startował tu w latach 2008 i 2009 w klasach Superstock 600 i Superstock 1000. Zdobywca dwóch podium w tym sezonie liczy, że poprzednie doświadczenia pozwolą mu na szybkie ustawienie motocykla i walkę w czołówce.

Obiekt położony pod Misano nad wybrzeżem Adriatyku powstał w 1969 roku, a przez ostatnie lata przeszedł gruntowną renowację ze zmianą kierunku jazdy włącznie. Dziś tor ma 4226 metrów długości i 13 zakrętów.

Wyścigowy weekend rozpoczął się tradycyjnie dziś, w piątek wolnymi treningami. Na sobotę zaplanowane są kwalifikacje, a wyścigi tradycyjnie w niedzielę o 10:30 oraz 13:10.

Eugene Laverty:
"Nasze ukończenie wyścigu na podium w Sepang dodało nam tak bardzo potrzebnego impulsu po poprzednich ciężkich rundach. Zaczynamy naprawdę rozumieć czego potrzebuję od motocykla, dlatego uważam, że możemy być mocniejsi w kilku następnych rundach. Moim celem jest ukończenie wyścigu na podium w Misano i kontunuowanie pracy aby powrócić do czołówki. Celuje jeszcze przed przerwą wakacyjną wygrać wyścig, aby zabrać Voltcom Crescent Suzuki tam gdzie nasze miejsce".

Alex Lowes:
"Naprawdę nie mogę się doczekać aby ponownie wsiąść na moje Suzuki GSX-R, mamy duży potencjał, którego ostatnio nie mogliśmy w pełni pokazać. Kolejne trzy rundy przed przerwą wakacyjną są bardzo ważne dla mnie i zrobię wszystko co w mojej mocy aby ponownie znaleźć się na podium!".
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
 
 


 

 


www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry