Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
ŚWIAT WOKÓŁ KIEROWNICY | Nissan GT-R NISMO z klocków LEGO
POLSKIE DROGI | Stan przygotowań do budowy 100 obwodnic - cz. 3
TESTY | Dziecko w Fordzie EcoSport - foteliki i wózki

www.jedz-bezpiecznie.pl
#ZostańWGarażu

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

Dokument bez tytułu

SERWISY

Wydanie na weekend

Najczęściej czytane

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

 
Wyścigi | WTCC 2014

Alfa Romeo 4C - debiut samochodu bezpieczeństwa FIA WTCC 2014 w Maroku
11-04-2014 | źródło: materiały prasowe

W dniach 12 i 13 kwietnia, na torze Moulay El Hassan w Marrakeszu odbędą się pierwsze zawody cyklu FIA World Touring Car Championship 2014 (Wyścigowe Mistrzostwa Świata Samochodów Turystycznych), w których uczestniczą seryjnie produkowane sedany.W tym sezonie debiutuje również nowa Alfa Romeo 4C, która została ogłoszona oficjalnym samochodem bezpieczeństwa WTCC 2014 przez Eurosport Events, oddział Grupy Eurosport, który organizuje międzynarodowe imprezy i który od 2005 roku organizuje i promuje WTCC z ramienia Fédération Internationale de l'Automobile (FIA).

Za kierownicą Alfy zasiądzie Portugalczyk Bruno Correia - od 2009 roku oficjalny kierowca samochodu bezpieczeństwa WTCC - który założy nowy kombinezon z logo Alfa Romeo.

Samochód bezpieczeństwa to jeden z podstawowych elementów zapewniający bezpieczeństwo na torach podczas wszystkich wyścigów samochodowych. Ten specjalny samochód jest gotowy do interwencji w każdym momencie - w razie wypadków czy w niesprzyjających warunkach pogodowych - w zależności od decyzji dyrektora wyścigów. W sezonie sportowym 2014 to zadanie zostało powierzone Alfie Romeo 4C, wielokrotnie nagradzanemu samochodowi coupé, wyróżniającemu się specjalną "szatą" samochodu bezpieczeństwa WTCC 2014.

Bruno Correia:
"4C posiada naprawdę sportowy charakter, który oddaje ducha i jest częścią tradycji Alfy Romeo. To samochód niezwykle szybki, który doskonale się prowadzi dzięki nadwoziu z włókna węglowego, który nadaje Alfie 4C bardzo dużej lekkości. Dźwięk silnika jest absolutnie fantastyczny, a wygląd poruszający! To będzie prawdziwa przyjemność móc ją prowadzić przez cały sezon".

Kwintesencja sportowego charakteru Alfy Romeo i nowoczesna ikona marki, Alfa Romeo 4C będzie spełniać zadanie samochodu bezpieczeństwa we wszystkich 24 wyścigach WTCC 2014, które będą transmitowane na żywo w kanałach Eurosport i Eurosport 2. Ostatni wyścig sezonu 2014 został tradycyjnie zaplanowany na torze Guia w Makao na 16 listopada.

Kierowca Bruno Correia z pewnością potrafi wydobyć wszystko, co najlepsze z tego fascynującego, dwuosobowego supersamochodu z napędem na tylne koła i silnikiem umieszczonym centralnie. Zresztą, Alfa Romeo 4C to z prawdziwego zdarzenia "driving machine", która bez żadnych kompromisów na torze daje z siebie wszystko. Na torze, na którym szybkość, krótsza droga hamowania oraz przyspieszenie poprzeczne są niezbędne do uzyskania pierwszorzędnych czasów przejazdu, a Alfa 4C może zaoferować przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,5 sekundy, prędkość maksymalną 258 km/h oraz szczytowe wartości opóźnienia rzędu 1,2 g oraz przyśpieszenia bocznego powyżej 1,1 g. Wszystko to uzyskuje się dzięki zrównoważonemu rozłożeniu masy 40 proc. na oś przednią, 60 proc. na tylną oraz stosunkowi masy do mocy poniżej 4 kg/KM - całkowita masa samochodu wynosi zaledwie 895 kg, na którą składają się w głównej mierze aluminium, stal, kompozyt SMC oraz włókno węglowe.Doskonałe osiągi uzyskiwane są również dzięki połączeniu nowego benzynowego silnika 1750 cm3 turbo o mocy 240 KM ze skrzynią biegów najnowszej generacji, z podwójnym sprzęgłem Alfa TCT i nowoczesnym selektorem Alfa D.N.A., wzbogaconym o nowy tryb Race. Czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1750 cm3 z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem o ciśnieniu 200 bar oraz korpusem silnika wykonanym z aluminium uzyskuje doskonałe osiągi: wartości momentu obrotowego i mocy plasują go u szczytu swojej kategorii, dzięki wartościom odpowiednio ponad 200Nm/l oraz 137KM/l; natomiast maksymalna moc wynosi 240 KM (176 kW) przy 6000 obrotów.
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
 
 


 

 


www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry