Untitled Document
logo

NOWE NA STRONIE:
WYDANIE NA WEEKEND | Prędkość, Kia plug-in, e-mobilność, WCOTY, GDDKiA
TESTY | Plusy i minusy - Ekologicznie i rodzinnie | Renault ZOE
WYDANIE NA WEEKEND | 18-24 lat, Juke, Nowelizacja, Delphi, GDDKiA
Aktualne informacje o stanie polskich dróg | Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020

PATRONUJEMY

Kampania społeczna "Bądźmy Razem Bezpieczni"

SERWISY

Wydanie na weekend

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji

 
Wyścigi | WTCC 2014

Drugie podium dla Hondy w drugim wyścigu we Francji
23-04-2014 | źródło: materiały prasowe

Dwa wyścigi i dwa miejsca na podium - to był pozytywny weekend dla zespołu Castrol Honda World Touring Car Team.Tiago Monteiro popisał się doskonałym startem z drugiej linii, przedostając się na prowadzenie jeszcze przed pierwszym zakrętem, natomiast tuż za nim uplasował się Mehdi Bennani jadący Hondą Civic WTCC zespołu Proteam Racing. Równie szybki był Gabriele Tarquini, który pod koniec pierwszego okrążenia zajmował czwarte miejsce. Na trzecim okrążeniu Gabriele jechał już na trzeciej pozycji, w związku z czym pierwsze trzy miejsca w stawce należały do samochodów Hondy. Wkrótce Tiago zdołał nawet uzyskać trzysekundową przewagę nad konkurentami, jednak na ósmym okrążeniu na tor wjechał samochód bezpieczeństwa, który spowolnił wyścig z uwagi na zanieczyszczenie nawierzchni.

Po wznowieniu wyścigu Portugalczyk odzyskał doskonałe tempo, szybko oddalając się od pozostałych zawodników, jednak z uwagi na kolejny incydent na torze, niemal natychmiast wymagana była kolejna interwencja samochodu bezpieczeństwa. Tym razem po wznowieniu wyścigu Tiago został wyprzedzony przez Lopeza i Mullera, ale utrzymał trzecią pozycję aż do mety, zdobywając kolejne podium dla Hondy. Gabriele był czwarty, a Bennani, po zaciętym pojedynku z Sebastianem Loebem i Dusanem Borkovicem, zakończył wyścig na zasłużonym piątym miejscu.

Tiago Monteiro:
"Dysponowałem doskonale przygotowanym do tego wyścigu samochodem. Cieszę się, że udało mi się dobrze wystartować, ponieważ w pierwszym wyścigu nie wszystko poszło po mojej myśli. Zyskałem trzysekundową przewagę nad resztą stawki i poczułem się całkiem pewnie, ale na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa. Muszę przyznać, że zarówno za pierwszym, jak i drugim razem samochód bezpieczeństwa przerywał wyścig w nieodpowiednim dla mnie momencie. Czynimy jednak duże postępy, więc chciałbym podziękować całemu zespołowi za doskonałą pracę".

Gabriele Tarquini:
"Dwa miejsca na podium to aktualnie szczyt naszych możliwości, w związku z czym uważam ten weekend za udany i jestem optymistycznie nastawiony do kolejnych wyścigów".

Mehdi Bennani:
"To była zacięta rywalizacja. Pod koniec wyścigu pozostali kierowcy próbowali wszelkimi sposobami mnie wyprzedzić. Musiałem więc skupić się na utrzymaniu optymalnego toru jazdy. Jestem zadowolony, że zdobyłem dla Hondy piąte miejsce w moim trzecim wyścigu za kierownicą Civica".

Norbert Michelisz:
"Chciałem zakończyć ten weekend z większym dorobkiem punktowym, ale i tak nie było źle. Mój start nie był doskonały, a później w środku stawki wiele się działo. Zaliczyłem kilka otarć, ale ogólnie jestem bardzo zadowolony z mojego samochodu. Doskonale spisał się również zespół Zengő Motorsport. Przewidywaliśmy, że początek sezonu będzie trudny z uwagi na nowe auto, jednak po wprowadzeniu wielu modyfikacji jestem dobrej myśli, co do startu w wyścigach na moim rodzimym torze Hungaroring".

Daisuke Horiuchi, lider projektu ds. jednostki napędowej WTCC przy dziale badawczo-rozwojowym Hondy:
"Dwa miejsca na podium w dwóch wyścigach doskonale odzwierciedlają naszą obecną sytuację. To dla nas pierwsze zwycięstwa w sezonie. Zebraliśmy również wiele cennych danych podczas jazdy zarówno na mokrym, jak i suchym torze. Oba wyścigi pokazały, że nasze samochody oferują obecnie dobre osiągi, szczególnie w kwestii prowadzenia podczas startu".

Dla Alessandro Mariani, dyrektor zarządzający JAS Motorsport:
"Ustawienia, które wprowadziliśmy w drugim wyścigu mogły nam przynieść zwycięstwo, ponieważ Tiago zyskał sześciosekundową przewagę nad resztą zawodników, jednak wyjazd na tor samochodu bezpieczeństwa pokrzyżował te plany. Musimy popracować nad naszymi autami, bo mamy wiele planów, które chcemy zrealizować. Cieszę się, że udało nam się dowieść, iż nowe Hondy Civic mają ogromny potencjał. Oczywiście przed nami dużo pracy. Gratuluję wszystkim kierowcom i całemu zespołowi, który wybrał odpowiednią strategię. Sądzę, że przetrwaliśmy trudny okres i teraz jesteśmy w dużo lepszych nastrojach niż byliśmy jeszcze trzy dni temu. Należy przy tym pamiętać, że nasz samochód to nowa konstrukcja, którą musimy szybko dopracować".


Podium dla Hondy w pierwszym wyścigu na torze Paul Ricard
23-04-2014

Gabriele Tarquini stanął na podium po zdobyciu trzeciego miejsca w pierwszym wyścigu FIA WTCC na torze Paul Ricard. Włoch doskonale rozpoczął sezon za kierownicą Hondy Civic WTCC...

  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
 
 


 

 


www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry