Untitled Document
www.jedz-bezpiecznie.pl

NOWE NA STRONIE:
WYDARZENIA | 10 obrazków z Warsaw Motor Show 2018
TESTY | Bezpieczeństwo dziecka - wyposażenie samochodu | Volvo V60 II
BEZPIECZEŃSTWO DZIECI | Nowe oceny ADAC fotelików dziecięcych
Aktualne informacje o stanie polskich dróg | Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020
Kampania Społeczna Oświeceni

PATRONUJEMY

Kampania społeczna "Bądźmy Razem Bezpieczni"

SERWISY

TESTY

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji


 

 


 
Wyścigi | WTCC 2014

Dwa razy podium dla Hondy na torze Salzburgring
26-05-2014 | źródło: materiały prasowe

Drugi wyścig 5. rundy WTCC kierowcy Hondy kończą na 2 i 3 miejscu. Tuż za podium znalazł się kolejny zawodnik teamu Honda Castrol.Gabriele Tarquini z dumą stanął na podium po ukończeniu drugiego wyścigu FIA WTCC na austriackim torze Salzburgring. Doświadczony Włoch wystartował z pole position, jednak wypadek kilku aut na linii startu doprowadził do przerwania rywalizacji. Zaraz po wznowieniu wyścigu Tarquini objął prowadzenie, jednak na trzynastym okrążeniu uległ goniącemu go rywalowi i ostatecznie przekroczył metę na drugim miejscu. Na podium stanął również jego kolega z zespołu Castrol Honda - Tiago Monteiro, a na czwartej pozycji uplasował się Norbert Michelisz z Zengo Motorsport. Mehdi Bennani zakończył wyścig na ósmym miejscu, potwierdzając duże możliwości Hondy Civic.

Po zapaleniu się świateł startowych cztery Hondy Civic ruszyły z impetem, dojeżdżając ramię w ramię do pierwszego zakrętu. Monteiro wykorzystał przewagę i przedostał się tuż za Gabriele, natomiast Bennani jechał przed Micheliszem. Po chwili grupa aut jadących za Hondami zacieśniła się i dwa samochody uderzyły w barierę, a trzeci został poważnie uszkodzony i w efekcie wyeliminowany z rywalizacji. Wkrótce pojawiła się czerwona flaga i przerwano wyścig, gdyż kolejne dwa auta musiały opuścić tor. Po 30 minutach opóźnienia, rywalizacja została wznowiona za samochodem bezpieczeństwa.

Zaraz po starcie Tarquini, Monteiro i Michelisz próbowali wykorzystać cień aerodynamiczny, aby odjechać pozostałym zawodnikom, natomiast Bennani utracił wywalczoną wcześniej pozycję. Gabriele wypracował 1,2-sekundową przewagę nad Tiago, którego mocno naciskał Lopez. Tarquini wciąż jechał z niewielką przewagą, jednakże na pięć okrążeń przed zakończeniem wyścigu na tor ponownie wjechał samochód bezpieczeństwa. Ostatecznie Lopez wyprzedził Hondę Civic i zajął pierwsze miejsce, natomiast Tarquini, Monteiro i Michelisz ukończyli wyścig odpowiednio na drugiej, trzeciej i czwartej pozycji.

Gabriele Tarquini:
"Miałem nadzieję, że uda mi się zwyciężyć, ale nie zdołałem powstrzymać ataków Lopeza. Cieszę się, że zdobyłem cenne punkty w klasyfikacji kierowców. Przed nami jeszcze wiele wyścigów, więc wszystko jest możliwe".

Alessandro Mariani, dyrektor zarządzający J.A.S. Motorsport:
"To była najlepsza strategia, jaką mogliśmy zastosować. Jestem bardzo dumny z całego zespołu, który ciężko pracował w ten weekend. Kierowcy spisali się doskonale, a my zawsze staramy się wydobyć maksymalny potencjał z naszych aut".

Tiago Monteiro:
"Dobrze wystartowałem i jechałem za Gabriele w pierwszym zakręcie, ale wkrótce pojawiła się czerwona flaga. Dwa miejsca na podium to dla nas wspaniała nagroda. Nadal pracujemy nad dostrojeniem podwozia w naszych samochodach, jednak już teraz bardzo pewnie czuję się za kierownicą Hondy Civic WTCC".

Daisuke Horiuchi, lider projektu ds. jednostki napędowej WTCC przy dziale badawczo-rozwojowym Hondy:
"Trudno na tym poziomie walczyć o zwycięstwo. Nasi rywale potrafili doskonale wykorzystać cień aerodynamiczny. Musimy więc wciąż pracować nad poprawą naszych osiągów, aby utrzymać przewagę".

Norbert Michelisz:
"Jestem bardzo zadowolony z dziewiątego i czwartego miejsca, ponieważ zależy mi na punktach. Myślę, że udało nam się wywalczyć najlepsze rezultaty, na jakie mogliśmy liczyć na tym szybkim torze. Następna runda odbędzie się w Moskwie - bardzo lubię tamten tor, więc liczę na lepsze wyniki".
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
 
 


 

 


www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2018 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry