Untitled Document
logo

NOWE NA STRONIE:
WYDARZENIA | Hyundai na salonie samochodowym we Frankfurcie
WYDARZENIA | Honda na salonie samochodowym we Frankfurcie
WYDANIE NA WEEKEND | Prędkość, Kia plug-in, e-mobilność, WCOTY, GDDKiA
Aktualne informacje o stanie polskich dróg | Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020

PATRONUJEMY

Kampania społeczna "Bądźmy Razem Bezpieczni"

SERWISY

Wydanie na weekend

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji

 
Wyścigi | WTCC 2014

Honda Civic trzecia w wyścigu na torze Slovakia Ring
12-05-2014 | źródło: materiały prasowe

Podczas rundy FIA WTCC, rozegranej na torze Slovakia Ring, odbył się tylko jeden wyścig, który na dodatek przerwano z powodu intensywnych opadów deszczu. Tor był na tyle mokry, że na cztery okrążenia przed zakończeniem rywalizacji, dyrektor wyścigu zdecydował, iż warunki atmosferyczne zagrażają bezpieczeństwu kierowców.Podczas startu z czwartego miejsca, Norbert Michelisz wykazał się dużą determinacją, aby wyprzedzić obecnego mistrza Yvana Mullera. Już na pierwszym zakręcie prowadzony przez niego Civic przedostał się na trzecie miejsce i utrzymał tę pozycję do końca.

Norbert Michelisz:
"Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Samochód był dobrze wywarzony, więc mogłem śmiało atakować. Liczyłem na walkę z Mullerem, ale mój rywal - z uwagi na falstart - musiał karnie przejechać przez pit-stopy. Podczas całego wyścigu starałem się zachować ostrożność, ale zostawiłem sobie zapas możliwości. Cieszę się z kolejnego podium. Teraz czekam na drugi wyścig, do którego wystartuję z dalszej pozycji".

Już na starcie tor był mokry, a zaraz potem spadł ulewny deszcz, co było bardzo niekorzystne dla zespołu Castrol Honda World Touring Car Team. Gabriele Tarquini popisał się doskonałym startem, ale został przyblokowany i zmuszony do zbyt szerokiego przejazdu. Tiago Monteiro również dobrze wystartował i zbliżył się do swojego kolegi z teamu, aby wyprzedzić go na szóstym okrążeniu. W związku z tym, dwie Hondy Civic w malowaniu Castrola ukończyły skrócony wyścig tuż obok siebie.

Gabriele Tarquini:
"Warunki na torze były tragiczne. Trudno było cokolwiek zobaczyć, a opony w moim samochodzie nie mogły złapać przyczepności na żadnym fragmencie toru".

Tiago Monteiro:
"Dobrze wystartowałem i wyprzedziłem kilka samochodów, ale w drugim zakręcie któryś z kierowców uderzył w tył mojego auta i straciłem tempo. Udało mi się wyprzedzić Gabriele w szykanie, ale w tych warunkach brakowało przyczepności i siły hamowania - było bardzo niebezpiecznie. Na szczęście wszystkie nasze samochody dojechały do mety bez szwanku".

Po wczorajszych problemach w sesji kwalifikacyjnej, spowodowanych awarią doładowania, Mehdi Bennani szybko przesunął się o kilka miejsc z oddalonej pozycji startowej, aby po dwóch okrążeniach zająć trzynastą lokatę. W połowie wyścigu zawodnik spadł na piętnaste miejsce z powodu uślizgu i do momentu przerwania rywalizacji nie zdołał nadrobić straty.
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
 
 


 

 


www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry