Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
logo

NOWE NA STRONIE:
TESTY | Dziecko w Fordzie Edge II facelifting - foteliki i wózki
TESTY | Dziecko w Fordzie Edge II facelifting - wyposażenie samochodu
WEZWANIA DO SERWISÓW | Blisko cztery tysiące samochodów...

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020

SERWISY

Wydanie na weekend

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji

 
Wyścigi | WTCC 2014

Podium dla Hondy w pierwszym wyścigu na torze Paul Ricard
23-04-2014 | źródło: materiały prasowe

Gabriele Tarquini stanął na podium po zdobyciu trzeciego miejsca w pierwszym wyścigu FIA WTCC na torze Paul Ricard. Włoch doskonale rozpoczął sezon za kierownicą Hondy Civic WTCC, prezentując swoje umiejętności na mokrej i śliskiej nawierzchni.Po udanym starcie Gabriele wjechał w zakręt na pierwszym miejscu i utrzymał tę pozycję przez dwa okrążenia, po czym został wyprzedzony przez Yvana Mullera. Norbert Michelisz jechał za liderami wyścigu aż do piątego okrążenia, na którym został wyprzedzony przez Sebastiena Loeba, aby ostatecznie zakończyć rywalizację na siódmym miejscu, czyli o "oczko" wyżej, niż Tiago Monteiro. Ósma pozycja tego zawodnika była wynikiem niepowodzenia podczas startu i braku przyczepności na początku wyścigu. Z kolei Mehdi Bennani przekroczył linię mety na trzynastym miejscu.

Gabriele Tarquini:
"Udało mi się dobrze wystartować, ale ustawienia samochodu nie były odpowiednie do warunków. Dlatego przez cały wyścig musiałem jechać ostrożnie. Miejsce na podium dało mi całkowicie odmienne wrażenia od tych, które towarzyszyły mi w ubiegły weekend w Marrakeszu. Dedykuję dzisiejszy wynik całemu zespołowi, dziękując za naprawienie mojego samochodu na czas".

Tiago Monteiro:
"Nie udał mi się start. Samochód po prostu nie chciał dynamicznie przyspieszyć. Być może zbyt ostrożnie operowałem pedałem gazu, by nie doprowadzić do poślizgu kół. Szczerze mówiąc byłem zaskoczony brakiem przyczepności. W tym roku jeszcze nie jeździłem na mokrym torze, więc nie czułem się zbyt pewnie. W dalszej części wyścigu radziłem sobie lepiej i nawet wyprzedziłem Morbidelli'ego, jednak kolejni zawodnicy byli już poza moim zasięgiem".

Norbert Michelisz:
"To był mój pierwszy wyścig na mokrym podłożu, więc jestem bardzo zadowolony, że przez cały czas miałem pełną kontrolę nad samochodem. Popełniłem tylko jeden mały błąd podczas potyczki z Lopezem. Straciłem wtedy pozycję, a następnie wyprzedzili mnie Huff i Valente. Spotkamy się jednak ponownie w kolejnym wyścigu i wówczas zobaczymy, co się wydarzy".Alessandro Mariani, dyrektor zarządzający JAS Motorsport:
"Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku, tym bardziej, że wciąż jesteśmy na początku naszego programu rozwojowego, a już czynimy postępy. Doskonale rokuje to na przyszłość".

Daisuke Horiuchi, lider projektu ds. jednostki napędowej WTCC przy dziale badawczo-rozwojowym Hondy:
"Doceniam talent Gabriele'a i Noberta, którzy wykorzystali potencjał silnika i popisali się doskonałymi startami. Praca, jaką włożyliśmy w dopracowanie oprogramowania jednostki napędowej Civica opłaciła się".
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
 
 


 

 


www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry