strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Targi, wystawy, imprezy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Imprezy

20-lecie Mazdy MX-5

25-05-2009, foto: Mazda

W 1989 na targach motoryzacyjnych w Chicago, Mazda zaprezentowała roadstera o nazwie Miata, który obecnie znana jest jako MX-5. Przez 20 lat opracowano 3 generacje tego modelu, a jego sprzedaż przekroczyła 850 tys. egzemplarzy.Z okazji 20-lecia MX-5 japoński koncern przygotował w Europie zlot, który będzie miał miejsce na legendarnym torze Le Mans w dniach 13-14 czerwca. Wśród atrakcji zaplanowano m.in. 24-godzinny wyścig, w którym udział wezmą trzy zespoły korzystające z silników Mazdy w kategorii LMP2 oraz wybór najpiękniejszego MX-5 w konkursie "Best of Show".

Osoby chcące wziąć udział w tym wydarzeniu, powinni skontaktować się z krajowym klubem MX-5 lub odwiedzić stronę internetową Mazda France (www.mazda.fr). Koszt uczestnictwa w zlocie wynosi 100 euro.

Miejsce tego zlotu nie jest przypadkowe. 23 czerwca 1991 roku rozgrywany na torze Le Mans 24-godzinny wyścig wygrała załoga jadąca Mazdą 787B. Było to pierwsze w historii zwycięstwo japońskiego producenta i pierwszy triumf auta z silnikiem wyposażonym w tłok obrotowy, znanym jako silnik Wankla. Dziś model ten można oglądać w tamtejszej Galerii Sław Wyścigów Samochodowych.
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry