strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
Targi, wystawy, imprezy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Targi, wystawy, imprezy

I ogólnopolska wystawa motocykli i skuterów
13-02-2009, foto: archiwum


W piątek, 13 lutego, w Warszawie przy ulicy Marsa 56, rozpoczęła się I ogólnopolska wystawa motocykli i skuterów. Impreza potrwa do niedzieli, wstęp w godzinach 10.00 - 18.00, bilety w cenie 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy), zaś dla dzieci do lat 10 - za okazaniem legitymacji szkolnej - 10 zł.


Podczas wystawy można zostać honorowym dawcą krwi. Akcję zbiórki organizują "Krewniacy" (www.krewniacy.pl). Krew mogą oddać osoby pełnoletnie i posiadające przy sobie dowód osobisty. Każdy z honorowych dawców ma szansę na wylosowanie skutera Spider 50.


Na stoisku Suzuki króluje motocykl teamu Rizla Suzuki. W sobotę gościem specjalnym będzie jego kierowca Loris Capirossi (zapowiadaliśmy to tutaj).


Jednym z gości honorowych wystawy jest Rafał Sonik. W tym roku jako pierwszy Polak wystartował na quadzie w Rajdzie Dakar i to z olbrzymim sukcesem. W klasyfikacji generalnej zajął 3. miejsce i również jako pierwszy Polak w historii stanął na podium Dakaru. (pisaliśmy o tym tutaj)


Nowość na stoisku Kawasaki - ZX-6R Ninja. Silnik o pojemności 599 ccm osiąga moc 128 KM przy maksymalnym momencie obrotowym 66,7 Nm na 11 800 obr/min.


Obok nowości nie zabrakło starszych, a nawet i zabytkowych już motocykli. Jednym z nich jest Harley-Davidson model D z 1929 roku. Dolnozaworowy silnik V-Twin ma pojemność 750 ccm o mocy 24 KM i 3-biegową skrzynię.


Podstawą bezpiecznej jazdy na jednośladach jest odpowiedni ubiór. Na wystawie nie brakuje oferty kasków, rękawic, kombinezonów, butów i wszelkich akcesoriów do motocykla.


Rosnąca popularność quadów ma swoje przełożenie na ilość pokazywanych modeli. Powierzchnię wystawienniczą po równi dzielą motocykle, skutery i czterokołowce.


Romet znany był kiedyś z produkcji rowerów, kultowych motorynek "Romet" i "Komarów". Współcześnie firma rozszerzyła swoją ofertę także o motocykle wyczynowe oraz quady.


Coraz częściej na quadach znajdują się ostrzeżenia i informacje w języku polskim.


Rhino 700 to czterokołowiec Yamahy z napędem 4x4. Pojazd posiada m.in. hydrauliczne hamulce tarczowe, hamulec postojowy oraz pasy bezpieczeństwa.


Jak zwykle nie wiadomo co bardziej przyciąga wzrok - piękne dziewczyny, czy motocykle. A może połączenie jednego z drugim?
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry