strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Targi, wystawy, imprezy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Aktualności

Verva Street Racing już w najbliższą sobotę
18-08-2010, źródło i foto: Orlen

Już w najbliższą sobotę, 21 sierpnia centrum Warszawy zmieni się w tor wyścigowy, na którym zmierzą się zespoły rywalizujące w największych i najbardziej legendarnych seriach wyścigowych i rajdowych na świecie. VERVA Street Racing to pierwsza tego typu impreza w Polsce i jedna z największych w Europie. W sobotę od godziny 12:00 w pobliżu pl. Teatralnego i pl. Piłsudskiego będzie można zobaczyć m.in. bolidy Formuły 1, Formuły 3, samochody serii Le Mans, WTCC, unikalne modele supersportowych samochodów, jak Lamborghini Superlaggera, Ferrari F430 Scuderia, Porsche Carrera GT, słynnych kierowców np. Augusto Farfusa z BMW Team RBM czy Guerlaina Chicherit z X-raid oraz zawodników ORLEN Team i VERVA Racing Team - gospodarzy wydarzenia.

VERVA Street Racing to pierwsze wydarzenie tego formatu w Polsce, nawiązujące do największych imprez motoryzacyjnych na świecie. Na potrzeby wyścigu zbudowany zostanie tymczasowy tor uliczny w samym centrum Warszawy. Nad jego ustawieniem będzie pracowało około 500 osób.

Trasa, ustalona we współpracy z kierowcami i szefami ekip biorących udział w imprezie, będzie przebiegała wzdłuż ulic: Senatorskiej, Wierzbowej, Królewskiej i Moliera. W rywalizacji wezmą udział zespoły:

Motopark Academy (Formuła 3);
BMW X-raid (Cross Country);
BMW Team RBM (seria WTCC);
BMW Motorsport (seria Le Mans);
KTM Team (Supermoto);
VERVA Racing Team (Porsche Supercup);
ORLEN Team (Cross Country).

W trosce o komfort uczestników wydarzenia, organizatorzy rozmieszczą wzdłuż całej trasy aż 9 dużych telebimów, tak aby każdy mógł na bieżąco śledzić to, co dzieje się na torze i w jego okolicy. Teren imprezy zostanie wzbogacony także o strefy gastronomiczne oraz miejsce zabaw dla dzieci. W przerwach pomiędzy wyścigami i pokazami z głośników rozbrzmiewać będzie muzyka grana przez DJ’a.

Skalę przedsięwzięcia dobrze obrazuje ilość sprzętu niezbędnego do organizacji wydarzenia, który zostanie dowieziony do Warszawy przez 100 tirów. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom, do budowy toru wykorzystanych zostanie m.in. 3500 sztuk opon, około 10 km płotków zabezpieczających oraz 1 200 m betonowych barier. Nad spokojnym przebiegiem imprezy będzie czuwało 900 pracowników ochrony.

Atrakcje dodatkowe:
- Pit Party czyli wstęp na Paddock przed rozpoczęciem wyścigu;
- prezentacja nowego auta Krzysztofa Hołowczyca na Rajd Dakar 2011;
- wyścigi gwiazd na gokartach;
- bezpieczne miasteczko.

Wstęp na imprezę jest wolny.

Organizator prowadzi jedynie sprzedaż biletów na miejsca siedzące (specjalne trybuny), które zostaną zbudowane w najbardziej atrakcyjnych częściach trasy w pobliżu stref gastronomicznych i sanitarnych oraz z widokiem na tor i telebimy. Bilety można nabyć na eventim.pl. Cena biletu to 149,00 złotych.

Pula pierwszych 5 tysięcy biletów upoważnia do wstępu na teren parku maszyn (Pit Party) przed rozpoczęciem wyścigów.

Ze względu na prace organizacyjne, od dnia 19.08 od godz. 20:00 do dnia 23.08 do godz. 06:00 ulice: Królewska, Pasaż Niżyńskiego, Ossolińskich, Trębacka, Senatorska, Fredry, Wierzbowa, Focha i Moliera zostaną zamknięte dla ruchu kołowego. Ruch pieszy będzie możliwy przez cały czas trwania prac organizacyjnych oraz podczas wydarzenia, z zastrzeżeniem utrudnień wynikających z montażu infrastruktury i zapewnienia bezpieczeństwa dla uczestników i mieszkańców.

czytaj także:
· Scenariusz Verva Street Racing 18-08-2010
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry