Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
WYDANIE NA WEEKEND | Zakaz wyprzedzania, Compass, Silnik Toyoty, Sport, Drogi
TESTY | Dziecko w Kii XCeed - wyposażenie samochodu
POLSKIE DROGI | Przeglądamy stan przygotowań do budowy 100 obwodnic - część 4

www.jedz-bezpiecznie.pl
#ZostańWGarażu

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

Dokument bez tytułu

SERWISY

Wydanie na weekend

Najczęściej czytane

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

 
Jednostki napędowe | Grupa Volkswagen

Volkswagen rozpoczyna aktualizację oprogramowania w silnikach diesla EA189
03-02-2016 | źródło: Volkswagen | foto: archiwum

W grudniu ubiegłego roku Volkswagen przedstawił Federalnemu Urzędowi ds. Ruchu Drogowego konkretne działania techniczne jakie zamierza przeprowadzić w silnikach EA189, których dotyczy sprawa emisji tlenków azotu (NOx). Zgodnie z ustaleniami pod koniec stycznia rozpoczęto realizację tych działań w odniesieniu do silników o pojemności 2.0 litrów.W ciągu następnych miesięcy zostaną podjęte kroki w stosunku do jednostek o pojemności 1.2 i 1.6 litra. W Berlinie spotkali się federalny minister transportu Alexander Dobrindt i dr Herbert Diess, Prezes Zarządu marki Volkswagen Samochody Osobowe. W jednej z autoryzowanych stacji serwisowych Volkswagena uzyskali informacje na temat praktycznego sposobu przeprowadzenia aktualizacji oprogramowania w silniku 2.0 TDI. Volkswagen rozpoczyna akcję od Amaroka, niebawem obejmie ona Volkswagena Passata.

Przeprowadzenie akcji w sposób jak najmniej uciążliwy dla klientów było ważnym aspektem przy opracowywaniu rozwiązań technicznych. Żeby wdrożyć je jak najbardziej efektywnie, samochody, których dotyczy akcja podzielono na kilka grup. Dopiero po sprawdzeniu i akceptacji jej przez KBA właściciele aut otrzymają pismo informujące o akcji serwisowej. W skierowanym do nich piśmie zostaną poproszeni o uzgodnienie terminu spotkania w autoryzowanym serwisie Volkswagena. Akcja będzie trwała przez cały 2016 rok.

Aktualizację oprogramowania przewidziano dla silników typu EA189 o pojemności 1.2, 1.6 l i 2.0 litrów, czynność ta będzie trwała krócej niż pół godziny. W przypadku silnika o pojemności 1.6 l dodatkowo zamontowany zostanie specjalny przepływomierz, co wraz z aktualizacją oprogramowania spowoduje, że cała operacja potrwa w jego przypadku około 45 minut.

Akcję serwisową rozpoczęto od silnika 2.0 TDI montowanego w Volkswagenie Amaroku. Dzięki wgraniu nowego oprogramowania sterującego Amarok będzie spełniał wymagania określone w normie emisji spalin EU5. Zamiarem Volkswagena zawsze było to, by wdrażane środki nie powodowały zmiany zużycia paliwa, osiągów, emisji dwutlenku węgla, czy emisji hałasu w pojazdach, których dotyczy sprawa. W przypadku Amaroka Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego potwierdził, że cel ten osiągnięto w pełnym zakresie.

Za kilka tygodni akcja obejmie, obok różnych wersji Passata, także inne modele z silnikami 2.0 TDI. Rozpocznie wdrażania środków technicznych w silnikach o pojemności 1.2 l planowane jest pod koniec drugiego kwartału. Na zakończenie akcji serwisowej, od trzeciego kwartału tego roku, zmiany będą wprowadzane w pojazdach z silnikami 1.6.

W porozumieniu z odpowiednimi instytucjami i stosownie do przepisów w poszczególnych krajach wdrażanie środków technicznych rozpocznie się równolegle w innych państwach europejskich.

Samochody, objęte akcją serwisową są bezpieczne oraz sprawne pod względem technicznym i mogą bez przeszkód uczestniczyć w ruchu drogowym.

Tomasz Tonder, Volkswagen PR Manager:
"Właściciele samochodów podlegających akcji przywoławczej zostali w Polsce w minionym roku poinformowani przez Volkswagen Group Polska o nieprawidłowościach w oprogramowaniu silnika. W kolejnym piśmie dealerzy Volkswagena, z odpowiednim wyprzedzeniem, zaproszą klientów w dogodnym dla nich terminie na przeprowadzenie czynności serwisowych. W kilku turach do serwisów zostaną wezwane wszystkie pojazdy podlegające akcji. Rozpoczyna się właśnie akcja dot. Amaroka z silnikiem o pojemności dwóch litrów. W kolejnych tygodniach akcja będzie poszerzona o następne modele z tą wersją silnika. Akcja serwisowa w ich przypadku polega na zmianie oprogramowania silnika i potrwa około 30 minut. W trzecim kwartale planujemy rozpocząć stosowną akcję dla samochodów wyposażonych w silniki EA189 o pojemności 1.6 litra".

czytaj także:
Silniki typu EA288 nie wymagają zmian w oprogramowaniu
UOKiK zajął się sprawą Volkswagena
Akcja przywoławcza dotycząca pojazdów z silnikami diesla typu EA189
 
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry