Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
WYDANIE NA WEEKEND | Zakaz wyprzedzania, Compass, Silnik Toyoty, Sport, Drogi
TESTY | Dziecko w Kii XCeed - wyposażenie samochodu
POLSKIE DROGI | Przeglądamy stan przygotowań do budowy 100 obwodnic - część 4

www.jedz-bezpiecznie.pl
#ZostańWGarażu

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

Dokument bez tytułu

SERWISY

Wydanie na weekend

Najczęściej czytane

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

 
Bezpieczeństwo dziecka | Audi A4 (B9) Limousine

Dziecko w Audi A4 - wyposażenie samochodu
19-05-2016 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum

Kilka lat temu Audi oferowało wyłącznik poduszki powietrznej pasażera i mocowania Isofix jako opcję, dziś oba elementy są standardem. Na wyróżnienie - choć to już nie nowość w tej marce - zasługuje możliwość zablokowania szyb i drzwi tylko po jednej stronie samochodu.Wyłącznik poduszki powietrznej pasażera jest standardem w każdej wersji wyposażenia Audi A4. Umieszczono go, w zamykanym na klucz, schowku w kokpicie po stronie pasażera. Do zmiany statusu działania poduszki, według widniejącego schematu, potrzebny jest kluczyk - w tym przypadku schowano go w moduł pilota.Informacje o statusie poduszki powietrznej pasażera umieszczono w podsufitce, w module nad lusterkiem wstecznym. Przy aktywnej poduszce zapala się - na 60 sekund od uruchomienia silnika - dioda ON.Dezaktywacja poduszki powietrznej pasażera sygnalizowana jest diodą OFF, która zapala się na stałe w momencie uruchomienia silnika.Zakaz ustawiania tyłem do kierunku jazdy fotelika dziecięcego na miejscu pasażera przy aktywnej poduszce powietrznej umieszczono po obu stronach osłon przeciwsłonecznych.Ostrzeżenie mają formę uniwersalnych piktogramów.W nowym Audi A4 para uchwytów Isofix na przednim fotelu pasażera jest standardem.Pozostałe pary uchwytów Isofix umieszczono na skrajnych miejscach kanapy. Zostały one obudowane plastikowymi prowadnicami, które ułatwiają wsuwanie szyn fotelika. Gdy są nieużywane można je zasłonić nakładkami.Limousine czyli sedan, a więc dodatkowe punkty kotwiczenia fotelików Isofix - tzw. top tether - znajdują się w kabinie pasażerskiej, za zagłówkami skrajnych miejsc na kanapie.W każdej wersji wyposażenia nowego Audi A4 montowane są elektrycznie sterowane szyby boczne z funkcją zapobiegającą przycięciu palców. Kierowca może zablokować ich działanie przyciskiem, a raczej przyciskami umieszczonymi w panelu swoich drzwi. Audi - z czym spotkaliśmy się już w modelu A3 - dzieli funkcjonalność tej blokady na lewą lub prawą stronę bądź jednocześnie obu. Przycisk ten blokuje także możliwość otwarcia tylnych drzwi od środka.Testowany egzemplarz Audi A4 wyposażono w tapicerkę materiałową, jednak do pokrycia pleców obu foteli użyto plastikowych paneli. Bardzo łatwo usunąć z nich zabrudzenia pozostawione przez dzieci o ile nie pozostały na siatce pełniącej rolę kieszeni.
Za przyciemnione (i dźwiękoszczelne) szyby boczne i tylną trzeba dopłacić 2340 złotych. Dodatkowe żaluzje przeciwsłoneczne w drugiej parze drzwi wymagają dopłaty kolejnych 740 złotych.
Niewielki szklany dach to kolejne 5350 złotych.W tym egzemplarzu Audi A4 pasażerowie z tyłu mogą skorzystać z 3-strefowej klimatyzacji (dopłata do każdej wersji wyposażenia 3300 złotych). Jeśli chcemy podłączyć do zasilania jakieś urządzenie multimedialne do dyspozycji mamy tylko gniazdo zapalniczki 12V.Urządzenia multimedialne można też podłączyć do portów USB, które znajdują się w centralnym podłokietniku (w naszym przypadku zawiera je pakiet MMI Navigation plus z MMI Touch za 11 800 zł). Audi oferuje też phone box, na którym wystarczy położyć - skonfigurowany - smartphone, aby móc korzystać z niego w systemie bezprzewodowym (alternatywa dla bluetooth).Audi oferuje pakiet Schowek (930 zł), który zawiera m.in. 4 uchwyty i siatkę do zabezpieczenia bagaży, dwie siatki w osłonach nadkoli, 2 składane haczyki do zawieszenia torby z zakupami oraz wspomniane wcześniej kieszenie w plecach przednich foteli i zamykany na klucz schowek w kokpicie.

czytaj także:
Bezpieczeństwo dziecka | Foteliki i wózki

 
 
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry