Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
logo

NOWE NA STRONIE:
TESTY | Dziecko w Dacii Sandero - foteliki i wózki
TESTY | Dziecko w Dacii Sandero - wyposażenie samochodu
POLSKIE DROGI | Ważne zmiany na wewnętrznej granicy Polski z krajami UE

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020

SERWISY

Wydanie na weekend

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji

 
Bezpieczeństwo dziecka | Ford S-Max II Vignale

Dziecko w Fordzie S-Max - wyposażenie samochodu
25-05-2017 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum

Wyposażenie linii Vignale w elementy podnoszące bezpieczeństwo i komfort podróży dzieci nie różni się od pozostałych wersji Forda S-Max. Na nasze wyróżnienie zasługuje dodatkowe lusterko wewnętrze oraz mocowania Isofix na każdym z trzech foteli w II rzędzie.

Przełącznik statusu przedniej poduszki powietrznej pasażera znajduje się w prawym boku kokpitu. Dostęp do niej możliwy jest dopiero przy pełnym otwarciu drzwi. Do zmiany statusu poduszki powietrznej - zgodnie z widniejącym schematem - potrzebny jest kluczyk - w naszym przypadku wyjmowany z obudowy modułu bezkluczykowego dostępu do samochodu Ford KeyFree. W praktyce jednak udało nam się zmienić status poduszki DOWOLNYM płaskim przedmiotem pasującym do szczeliny przełącznika!O aktualnym statusie poduszki powietrznej pasażera informuje nas dioda "Passenger AirBag" umieszczona na środkowej części kokpitu. Przy aktywnej, po uruchomienia silnika, podświetla się na STAŁE (po raz pierwszy spotkaliśmy się z taką sytuacją, w innych samochodach gaśnie po 60 sekundach), piktogram ON.Po dezaktywacji działania poduszki powietrznej pasażera podświetla się na stałe piktogram OFF.Ostrzeżenia przed ustawieniem na przednim miejscu, tyłem do kierunku jazdy, fotelika dziecięcego przy aktywnej poduszce powietrznej umieszczono na osłonach przeciwsłonecznych po stronie pasażera.Ostrzeżenia mają formę uniwersalnych piktogramów.Ford S-Max standardowo wyposażony jest w trzy niezależne fotele w II-rzędzie siedzeń W oparciu każdego z nich wbudowano dodatkowy punkt kotwiczenia fotelików dziecięcych typu Isofix (Top-Tether).Każdy z trzech foteli w II-rzędzie siedzeń wyposażony został w mocowania Isofix. Schowano je w oparciach, jednak dostęp do nich utrudniają zbyt wąskie nacięcia w skórzanej tapicerce (performowana Lux Charcoal Black bez dopłaty). Dużym ułatwieniem (i ochroną tapicerki przed uszkodzeniem) podczas wsuwania szyn fotelika będą plastikowane nakładki.We wszystkich wersjach wyposażenia Forda S-Max znajdują się regulowane elektrycznie szyby w obu parach drzwi. Do ich opuszczenia bądź podniesienia wystarczy jedno naciśnięcie przycisku umieszczonego w panelu drzwi kierowcy. Stąd też system wyposażono w funkcję chroniącą przed przypadkowym przycięciem palców. Ford S-Max posiada również w standardzie elektroniczną blokadę regulacji szyb i możliwości otwarcia tylnych drzwi od środka pojazdu.Kolejnym standardem wyposażenia Forda S-Max jest dodatkowe lusterko wewnętrzne pomagające kierowcy w obserwacji dzieci siedzących z tyłu!W każdej wersji wyposażenia za składany stolik umieszczony w oparciach obu foteli trzeba dopłacić (co też polecamy) 150 złotych.W każdej 5-osobowej wersji Forda S-Max montowana jest dwustrefowa klimatyzacja automatyczna. Dla osób siedzących w drugim rzędzie przewidziano jedynie kratki z regulacją kierunku nawiewu (trzystrefowa klimatyzacja jest opcją jedynie w modelach 7-osobowych).

Zasilanie urządzeń multimedialnych, którymi można umilić podróż dzieciom siedzącym z tyłu, można podłączyć do tradycyjnego gniazda samochodowego 12V, które umieszczono m.in. na końcu środkowej konsoli (pozostałe znajdują się przed dźwignią zmiany biegów oraz w bagażniku). Gniazdo elektryczne 230V dostępne jest za dopłatą 500 złotych lub w pakietach Panorama 3 bądź Traveller. Port USB montowany jest w każdym zestawie multimedialnym i nawigacji, do wyższych modeli dokładany jest drugi port USB .Za dopłatą 4300 złotych Ford oferuje pakiet Panorama 3. Zawiera on m.in. stały dach szklany (z filtrem UV i elektrycznie sterowaną roletą), zwijane ręcznie rolety szyb w drugiej parze drzwi oraz wspomniane już składane stoliki i gniazdko 230V. Za przyciemniane szyby z tyłu (łącznie z klapą bagażnika) dopłacić trzeba dodatkowe 800 złotych.Standardem wyposażenia są cztery zaczepy w podłodze bagażnika do mocowania siatki (firmowa za 150 złotych) lub linek zabezpieczających przewożony bagaż. Za dopłatą 1250 złotych Ford oferuje dużą siatkę odgradzającą kabinę pasażerską od przestrzeni bagażnika, którą montuje się za II rzędem siedzeń. W cenie S-Maxa dostaniemy też dwustronną matę bagażnika (w testowanym przez nas egzemplarzu z logo linii Vignale).

 
 
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry