Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testĂłw samochodĂłw
NOWE NA STRONIE:
TESTY | Pierwsze wrażenia - Niedoceniana w Polsce japońska marka i jej SUV
WYDANIE NA WEEKEND | Tydzień brd, Klasa S, Nowe znaki, Car of the Year, Polskie drogi
TESTY | Plusy i minusy - Dwie skrajności w bezpieczeństwie dzieci | Jeep Compass

www.jedz-bezpiecznie.pl
#DrogaDoCzystejPrzyrody

TESTY

Dokument bez tytułu

WSPIERAMY

Ford - Podziel się drogą

SERWISY

Wydanie na weekend

Najczęściej czytane

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Elektromobilność

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Porady

Produkty

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

 
TESTY
Pierwsze wrażenia - BMW 3

Pomiędzy jedynką, a piątką
29-10-2012, tekst: Maciej Kalisz, foto: archiwum

Seria 3 to zaledwie drugi w kolejności model osobowy w ofercie BMW. Jednak pod względem wielkości, wyposażenia, komfortu i technologii awansuje od razu do klasy wyższej.Widać to już po bryle testowanej limuzyny. Długa maska silnika, rozstaw osi 2810 mm i kufer umiejętnie wkomponowany w linię nadwozia niczym w liftbacku. Faktycznie jest to sedan, ale tył tak nie razi - jak zazwyczaj bywa - sztucznym rozciągnięciem hatchbacka. No, ale takiego rodzaju nadwozia w "trójce" nie ma, a jej projektanci od razu mogli rysować większe auto. Niemniej krótki zwis zapowiada sportowe aspiracje tego modelu.

Długość przekłada się oczywiście do ilości miejsca w kabinie pasażerskiej. Z przodu jest jej pod dostatkiem, sportowe fotele (za dopłatą 2,5 tys. złotych) są dobrze wyprofilowane i mają dodatkową regulację długości i kąt nachylenia siedziska. Co prawda brakuje w nich elektryki, a wraz z nią pamięci ustawień. Jest za to funkcja podgrzewania siedzisk.Linia kokpitu jest skromna, przyciski uporządkowane, a na jego tle bardziej przeładowana wydaje się kierownica. Jest tu jednak wszystko co potrzeba mieć pod ręką. Na środku kokpitu wbudowano kolorowy wyświetlacz, a do jego sterowania służy joystick umieszczony na tunelu. Co zaskakuje - komputer pokładowy dostarcza nam mnóstwa informacji na wszelkie tematy związane z tym autem i to po polsku!

Drzwi z tyłu otwierają się szeroko, ale przy wsiadaniu uważać trzeba na ostro opadający słupek C. Wewnątrz sporo miejsca i pod nogi - nawet przy cofniętym fotelu przednim, jak i nad głową - pomimo wspomnianego słupka. Na niewygodę skazana jest osoba siedząca na środku kanapy - poza tunelem dość daleko wystaje centralna konsola.
Bagażnik wygląda imponująco oferując pojemność 480 litrów. Nad górną krawędzią jego otworu umieszczono dźwignie służące do złożenia oparć kanapy. I jeszcze magiczna sztuczka - pokrywę bagażnika można otworzyć... stopą. W tym celu pod tylnym zderzakiem umieszczono fotokomórkę reagującą na ruch naszej nogi, no i moduł kluczyka, który musimy mieć przy sobie.

W testowej "trójce" nie znajdziemy ani pakietu xDrive, ani EfficientDynamics. Pod maską po prostu silnik wysokoprężny TwinPower Turbo oznaczony symbolem 320d (1995 cm3) o mocy 184 koni mechanicznych. Do tego, opcjonalny, sportowy automat o 8-przełożeniach + łopatki do manualnej zmiany biegów umieszczone w kolumnie kierownicy. W chwili rozpoczęcia testu komputer pokładowy pokazywał średnie spalanie 7,7 l/100 km. To bardzo dużo, bo w specyfikacji producent podaje wysokość 4,5 litra. Zobaczymy jak będzie po zakończeniu naszego testu.Testowana wersja: BMW serii 3 320d EfficientDynamics Edition 184 KM, sportowy, 8-przełożeniowy automat, prędkość maksymalna 230 km/h, przyspieszenie do 100 km/h w czasie 7,6 sekundy, średnie zużycie paliwa 4,5 l/100 km, wyposażenie "Modern Line", cena podstawowa 147 300 złotych.

czytaj także:
· Bezpieczeństwo dziecka - wyposażenie samochodu
· Bezpieczeństwo dziecka - foteliki i wózki
· Plusy i minusy - BMW serii 3
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry