strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
testy zderzeniowe EuroNCAP
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Organizacja EuroNCAP nagrodzona
18-11-2009, foto: EuroNCAP

Organizacja EuroNCAP otrzymała międzynarodową nagrodę Prince Michael's Special International Award for Innovation. Jej przyznanie jest wyrazem uznania dla wprowadzonych na początku tego roku zmian w specyfikacji testów zderzeniowych.Podczas wręczania nagrody, jej fundator JKW Książę Michael z Kentu, podkreslił nadzwyczajne osiągnięcia EuroNCAP w przyspieszeniu procesu wprowadzania bezpieczniejszych samochodów na europejskie drogi. Ceremonia wręczenia zbiegła się z jubileuszem dziesięciolecia "Kampanii na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego", którego obchody miały miejsce w Moskwie. Celem Kampani jest zmiejszenie do 2020 roku o 50 proc. ilości wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Obecnie, na drogach całego świata ginie rocznie 1,3 miliona osób, a ponad 50 mln zostaje rannych.

To już druga taka nagroda Price Michael International Road Safety Awards dla EuroNCAP. Poprzednia została przyznana w 2003 roku.

dr Michael van Ratingen, Sekretarz Generalny EuroNCAP:
"Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem tej nagrody, która stanowi dowód, że założenia naszych testów na bieżąco podążają za najnowszymi rozwiązaniami poprawiającymi bezpieczeństwo. To sprawia, że jesteśmy bardzo dumni z tego, że nasz trud wniesiony w pracę opłaca się. Dziękuję za dotychczasowe poparcie ze strony użytkowników samochodów i firm motoryzacyjnych".
 
magazyn motoryzacyjny "Jedź bezpiecznie" wydawany jest od 2002 roku
wydawca: MacKalStudio