Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
WYDANIE NA WEEKEND | Kierowca autobusu, Nowe Sorento, Dla niemowląt, WRC'20, Drogi
TESTY | Dziecko w Skodzie Scala - foteliki i wózki
TESTY | Dziecko w Skodzie Scala - wyposażenie samochodu

www.jedz-bezpiecznie.pl
#ZostańWGarażu

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

Dokument bez tytułu

SERWISY

Wydanie na weekend

Najczęściej czytane

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

 

Salon rowerowy | Bike Expo 2018


Sezon rowerowy rozpoczęty!

26-03-2018 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum

Kilka cieplejszych dni wystarczyło, aby na drogi i ulice powrócili rowerzyści. Fakt rozpoczęcia tegorocznego sezonu potwierdzili organizatorzy, wystawcy i zwiedzający Bike Expo na PGE Narodowy w Warszawie.

www.jedz-bezpiecznie.pl

Jeden z etapów, popularnego niegdyś Wyścigu Pokoju, kończył się na płycie Stadionu Dziesięciolecia. Dziś na jego miejscu stoi Stadion Narodowy, który choć w niewielkim stopniu próbuje podtrzymać rowerowe tradycje. Tym razem strefa VIP na trybunach oraz płyta główna gościły drugą edycję Bike Expo. Jednocześnie zainaugurowano działanie mobilnego Muzeum 90 lat Tour de Pologne, któremu poświęcimy osobny materiał. Inicjatorem jego powstania jest Czesław Lang.

www.jedz-bezpiecznie.pl

Podobnie jak w samochodach osobowych, tak i w rowerach coraz większą rolę odgrywają rowery elektryczne. Jedną z nowości marki Giant był model Full-E+ Pro. Aluminiowa rama, silnik, napęd i hamulce Shimano oraz opony Maxxis Rekon 27,5x2,6". Komfort "niepedałowania" kosztuje 18 699 złotych.

www.jedz-bezpiecznie.pl

Z kolei nowością w katalogu Kross jest e-bike Level Boost 2.0. Rower ten wyposażono w aluminiową ramę, silnik, napęd i hamulce Shimano oraz opony Schwalbe Rapod Bob w rozmiarze 29x2,25". Cena 10 999 złotych.

www.jedz-bezpiecznie.pl

Sprzedaż kasków rowerowych dla dorosłych, choć te nie są obowiązkowym wyposażeniem, systematycznie rośnie. Sprzedawcy radzą, aby przed zakupem dokładnie przymierzyć kask, zamiast wybierać "na oko" w sklepie internetowym.

www.jedz-bezpiecznie.pl

Widoczność na drodze to podstawa, dlatego z przyzwyczajenia szukaliśmy odzieży i gadżetów z elementami odblaskowymi. Oprócz nich przeważały jaskrawe materiały.

www.jedz-bezpiecznie.pl

Upadek na rowerze może być bolesny, dlatego dobrej jakości kask oraz rękawiczki uważamy za niezbędne minimum. Niemiecka firma Komperdell proponuje rowerowe plecaki, który wyposażony został w specjalną wkładkę chroniącą kręgosłup.

www.jedz-bezpiecznie.pl

Rowerzysta ze słuchawkami na uszach to niestety częsty widok na ulicy. Jako alternatywę firma Aftershokz oferuje słuchawki z technologią przewodnictwa kostnego. Trekz Titanium to bezprzewodowy model (bluetooth), w którym akumulator litowo-jonowy gwarantuje 6 godzin ciągłej pracy.

www.jedz-bezpiecznie.pl

Popularne smycze? Nie, to łańcuchowe blokady roweru które nie muszą być nudne. Ogniwa można ukryć pod kolorowym pokrowcem, który dodatkowo zabezpiecza je przed zabrudzeniem.

www.jedz-bezpiecznie.pl

Jednym z partnerów targów była firma Renault. Oprócz gamy crossoverów oraz SUV-ów wyposażonych w bagażniki rowerowe, zaprezentowano elektryczne modele - ZOE oraz dwuosobowy pojazd Twizy. Możliwość przejechania się tym drugim wokół płyty Stadionu Narodowego, stanowiła nie lada atrakcję.

www.jedz-bezpiecznie.pl

Wśród wielu gości obecna była Jolanda Neff - szwajcarska kolarka górska i szosowa, najmłodsza zdobywczyni Pucharu Świata MTB XCO oraz Maja Włoszczowska - której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Przy okazji Polka promowała swoją książkę "(Sz)koła życia".

 
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry