Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
WYPADKI DROGOWE | Powrót do "normalności" | Maj 2020
WYDANIE NA WEEKEND | Deregulacja PoRD, Rio, COVID-19, Green Velo, Drogi
WEZWANIA DO ASO | 11 powodów do ogłoszenia nowych akcji serwisowych

www.jedz-bezpiecznie.pl
#ZostańWGarażu

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

Dokument bez tytułu

SERWISY

Wydanie na weekend

Najczęściej czytane

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

 
WYDARZENIA
New York Motor Show 2014

W tym przypadku sto lat to... za mało!
24-04-2014 | źródło: materiały prasowe

Officine Alfieri Maserati to firma, która powstała w 1914 we włoskiej Bolonii. Od tego momentu Maserati odgrywa niezmiennie ważną rolę w historii i rozwoju kultury automobilizmu.Historia Maserati bogata jest zarówno w osiągnięcia samochodów sportowych, jak i rozwój aut szosowych. Przejęcie marki przez Ferrari w 1997 r. było jednym z głównych wydarzeń determinujących jej dalszy rozwój, strategię i wprowadzanie na rynek kolejnych modeli.

Świętując swoje stulecie, Maserati pokazało sportowy duch marki podczas Auto Shows w Nowym Jorku i Pekinie. Producent zaprezentował tam modele Gran Turismo MC Stradale i GranCabrio MC Centennial Editions.

Nowością dla obu nowych modeli są trzy nowe kolory, które zostały dodane do dotychczasowych czterech dostępnych dla MC Stradale. Do wyboru są też nowe koła ze specjalnymi wykończeniami. W centralnej części koła umieszczono logotyp stulecia Maserati w kształcie medalu, dostępne w dwóch wykończeniach, w zależności od designu i koloru koła.Centennial Special Edition to również nowe wnętrza samochodu. Każda wersja wykończenia nadwozia wyposażona jest w dopasowane do niego wykończenie wnętrza. Skórzana tapicerka foteli chełpi się agresywnym wyglądem, kontrastując z dekoracyjnymi wstawkami w trzech kolorach (czerwony, biały i niebieski). Ten sam motyw pojawia się w zagłówkach, na których wyhaftowane jest trójzębne logo.

Pod maską GranTurismo MC Stradale i Maserati Centennial Special Edition znalazł się 460-konny silnik V8 o pojemności 4.7 litra, który po raz pierwszy pojawił się w GranTurismo Sport. Współpracuje on z automatyczną, 6-biegową skrzynią biegów MC Race Shift, co gwarantuje znakomite osiągi i maksymalną prędkość 303 km/h. W nowym GranTurismo MC Stradale wykorzystano również technologię użytą w poprzednim modelu, zapewniającą ograniczone zużycie paliwa i redukcję emisji spalin.

GranTurismo MC Stradale i GranCabrio MC Centennial Editions będą dostępne w sprzedaży od lipca 2014. W Polsce jedyny salon sprzedaży tej marki działa w podwarszawskim Piasecznie.
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
 
 


 

 


www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry