strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Wywiady
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Salon samochodowy

Coraz więcej osób rozumie założenia Zoom-Zoom
30-06-2010, foto: Mazda/archiwum

Z Magdaleną Węglewską, Dyrektorem PR Mazda Motor Poland rozmawiał Maciej KaliszPrzy okazji ogłoszenia wyników konkursu Zoom-Zoom Mazda Desing pojawił się w Polsce koncepcyjny model Kazamai. Po raz pierwszy - i ostatni - można go było zobaczyć na Moskiewskim Salonie Samochodowym w 2008 roku. Czy przez te dwa lata zmieniło się coś w tym projekcie?


Nie, jest to dokładnie ten sam egzemplarz.

Z wcześniejszych informacji wynikało, że jest to model przeznaczony na rynek rosyjski. Czy pokazanie go w Polsce oznacza, że Mazda poszerza jednak grupę potencjalnych odbiorców?

Kazamai to model koncepcyjny. Nie zawsze z takich modeli powstają samochody seryjnej produkcji, czasami przenoszone są tylko niektóre elementy stylizacji. Pokaz Kazamai miał nakreślić tylko kierunek designu Mazdy i możliwości projektowe w samochodach przyszłości.

Każdy model koncepcyjny niesie w sobie jakąś ideę - co ukrywa w sobie Kazamai?

Nazwa Kazamai oznacza po japońsku "trąbę powietrzną" i została wybrana, aby odzwierciedlać silny charakter tego stylowego i kompaktowego crossovera. Kazamai jest dynamiczny i atletyczny w wyglądzie, prezentując ewolucję linii projektowej "Nagare" (przepływ). W odróżnieniu od poprzednich modeli koncepcyjnych, stylizacja Mazdy Kazamai stanowi odbicie ruchu wywołanego działaniem potężnych czynników naturalnych - woda, czy wiatr - wyrażone emocjonalnie poprzez trójwymiarowe motywy rozciągające się na całym nadwoziu, łącząc w sobie wyszukany design i funkcjonalność.

Kryjecie jeszcze inne modele koncepcyjne. Czy jest szansa zobaczyć je w Polsce?

Postaramy się, aby jak najwięcej modeli koncepcyjnych gościło również w Polsce, to nadal rzadkość na naszym rynku.

zobacz także: Wieczór z Mazdą
Zobacz także: Wieczór z Mazdą

Wróćmy do samego konkursu Zoom-Zoom Mazda Desing. Poznaliśmy jego laureatów i nagrodzone prace. Co się z nimi dalej stanie?

Laureaci zdobyli cenne nagrody. Dla sześciu finalistów - po trzech z każdej kategorii - są to warsztaty kreatywności na Lazurowym Wybrzeżu, podczas których w otoczeniu natury uczestnicy będą wprowadzani w świat designu, ilustracji, estetyki oraz grafiki. Program warsztatów został opracowany tak, by oprócz merytorycznej wiedzy dać maksimum przyjemności. Przyświecać będzie im zasada "slow work", która mówi, iż najbardziej dokładna, efektywna i efektowna praca to ta, którą wykonuje się z przyjemnością, w jasno określonym celu. Wiedza będzie przekazywana zarówno podczas paneli dyskusyjnych, wykładów, warsztatów w grupach i indywidualnie oraz podczas luźnych pogadanek podczas spacerów i wypraw, które będą zależały od zainteresowań uczestników.

Nagroda Grand Prix to warsztaty Mazda Design z udziałem designerów z trzech światowych ośrodków stylu Mazdy oraz minimum miesięczny staż w pracowni Janusza Kaniewskiego – niezależnego, polskiego car designera.

Myślę, że laureaci pokazali się z jak najlepszej strony i będą mieli szanse na stworzenie kolejnych ciekawych projektów. Dla młodych talentów najważniejsze jest, aby dać się wyłapać w takich konkursach. W czasie warsztatów będą mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności, a laureat Grand Prix spotka się z projektantami Mazdy i pozna dokładnie założenia designu Mazdy i sposób projektowania samochodów.

To była pierwsza edycja konkursu - czy za rok możemy spodziewać się kolejnej?

Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, zgłoszonych zostało aż 480 prac. Na razie podsumowujemy obecną edycję, ale jest szansa, że konkurs Zoom-Zoom Mazda Design będzie miał kolejne odsłony. Cieszy nas, że aż tyle osób ma kreatywne pomysły i talent, aby je przenieść na papier, zdjęcie, a nawet film.

Zarówno pokaz Kazamai, jak i finał konkursu zbiegły się z 2-leciem firmy na polskim rynku. Proszę o małe podsumowanie.

Dwa lata działalności Mazda Motor Poland zaliczamy do bardzo udanych - coraz więcej Mazd jeździ po polskich drogach. W sumie sprzedaliśmy już 6252 samochody, a w roku 2009 uzyskaliśmy 90 procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu do roku ubiegłego. Cieszy nas sukces nowej Mazdy3, która szybko stanęła na czele naszych rankingów sprzedaży oraz najpopularniejszego modelu w Polsce - Mazdy6.

Rozbudowujemy również sieć dystrybucji i serwisu. Obecnie mamy 25 punktów dealerskich i 15 dodatkowych punktów serwisowych. Ważne, że coraz więcej osób rozumie założenia naszego hasła Zoom-Zoom (radość z jazdy, młodość ducha i witalność) i w pełni się z nim utożsamia.

Jakich nowości w ofercie Mazdy możemy spodziewać się jeszcze w tym roku?

W salonach pojawiła się właśnie Mazda6 po faceliftingu, a na jesieni do gamy dołączy nowa Mazda5.

Dziękuję za rozmowę.

www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także:

Wywiady
· Coraz więcej osób rozumie założenia Zoom-Zoom
30-06-2010
rozmowa z Magdaleną Węglewską, Dyrektor PR Mazda Motor Poland

Aktualności
· Nowa Mazda5 trafia do salonów 08-10-2010
· Mazda CX-7 z homologacją ciężarową 19-05-2010
· Mazda 6 z homologacją ciężarową 19-04-2010
· 25 salon sprzedaży Mazdy 22-03-2010
· Dwa nowe salony Mazdy 11-12-2009
· Mazda 6 Hoshi 02-12-2009
· Mazda 5 z homologacją ciężarową 27-05-2009
· Mazda Poland uruchamia program "Mazda Assistance" dla swoich klientów 13-11-2008

Zapowiedzi
· Nowa Mazda 5 w sprzedaży od jesieni 29-06-2010
· Nowa Mazda 5 zadebiutuje w Genewie 20-01-2010
· Genewskie premiery Mazdy 03-02-2009

Prezentacje
· Debiut nowej Mazdy 5 29-03-2010
· Odświeżona Mazda CX-7 06-10-2009
· Nowa Mazda 3 03-12-2008

Technika
· Technologie SKYACTIV 21-10-2010
· Mazda pracuje nad silnikiem hybrydowym 29-03-2010
· Najbardziej ekologiczna lakiernia samochodów 21-11-2009

Galerie
· Wieczór z Mazdą 28-06-2010
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry