strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
testy zderzeniowe EuroNCAP
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Wyniki testów zderzeniowych EuroNCAP
28 listopada 2007

W listopadzie ogłoszono wyniki tylko dla jednego z modelu samochodu - Nissana X-Trail. To już drugi jego test (2002 rok), ale wciąż ten sam wynik - 4 gwiazdki.

Nissan X-Trail - segment małych samochodów terenowych, otrzymał 4 gwiazdki (30 pkt.) za wyniki w teście zderzenia czołowego (9 pkt.), bocznego (16 pkt.), w słup (2 pkt.) i za sygnalizację niezapiętych pasów dla wszystkich pasażerów (3 pkt.).

W zakresie bezpieczeństwa dzieci podróżujących w fotelikach przyznano 4 gwiazdki (43 pkt.), a za ochronę pieszych 2 gwiazdki (12 pkt.).

Testowany w 2002 roku model X-Trail uzyskał identyczną ilość gwiazdek poza oceną bezpieczeństwa dzieci, którego wówczas nie sprawdzano. Punktowe wyniki poprawione zostały w teście uderzenia w bok (teraz 16, poprzednio 15) i ochrony pieszego (12/10). Za sygnalizcję niezapiętych pasów pasażerów tylnej kanapy przyznano regulaminowy 1 punkt (poprzednio 2 pkt. za przednie fotele).

Testowany przez EuroNCAP model X-Trail wyposażony był w silnik 2.0 dCi w wersji wyposażenia wnętrza XE. Auto posiadało posiadał poduszki powietrzne: dwie czołowe, dwie boczne, dwie kurtynowe, przednie pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikami napięcia oraz sygnalizację niezapiętych dla wszystkich foteli.
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry