strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Ruszyła 3. edycja programu "Orlen. Bezpieczne drogi"
15-09-2008

„Rodzice wzorem dla dziecka” to temat 3. edycji programu “Orlen. Bezpieczne drogi”. Tak jak w ubiegłych latach, w jego ramach organizowany jest konkurs inicjatyw społecznych przyczyniających się do poprawy bezpieczeństwa na drodze. Swoje pomysły zgłaszać mogą  zarówno osoby prywatne, jak i firmy oraz wszelkie organizacje pozarządowe. Projekty przyjmowane są do końca roku za pośrednictwem strony internetowej www.orlenbezpiecznedrogi.pl Najciekawsze projekty otrzymają nagrody pieniężne z przeznaczeniem na ich realizację. Całkowita pula wynosi 500 tys. złotych.

Dariusz Krawiec, wiceprezes PKN Orlen:
"Realizujemy Program "Orlen. Bezpieczne Drogi" od trzech lat i uważamy, że doskonale pokazuje on, jak wiele inicjatyw na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa na drodze ma swoje źródła w aktywności lokalnych społeczności. Cieszymy się, że możemy być swoistym spiritus movens wielu działań na tym polu i że możemy przyczyniać się do nagłośnienia projektów, mogących być wzorem dla innych, a które bez naszego wsparcia nie mogłyby się szerzej rozwinąć. To właśnie stanowi o ogromnym potencjale naszego Programu, za którym kryje się wiedza i pomysły osób realizujących zgłaszane do Konkursu inicjatywy. Jestem przekonany, że tegoroczna tematyka Programu spotka się z szerokim społecznym zainteresowaniem i podobnie jak w latach ubiegłych liczba zgłoszeń do Konkursu będzie imponująca".

Małgorzata Ohme, psycholog:
"Jak podają badania przeprowadzone przez brytyjski program edukacyjny „Think”, to jak dziecko zachowuje się na drodze jest przede wszystkim wynikiem zachowań jego rodziców. Dzieci w dużej mierze uczą się od swoich rodziców, najpierw obserwują, potem naśladują, a następnie odtwarzają w sposób automatyczny. Iim wcześniej zapiszą się w umysłach dzieci dobre wzory zachowań w ruchu drogowym, tym większa szansa, że przetrwają w ryzykownych sytuacjach, z którymi stykają się i stykać będą przez następne lata".Czytaj także:
Uczenie przez naśladowanie 15-09-2008
Zakończono przyjmowanie zgłoszeń do II edycji konkursu "Orlen. Bezpieczne drogi" 7-01-2008
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry