strona główna
Portal dla wszystkich uczestnikˇw ruchu drogowego | Jed╝ Bezpiecznie
testy zderzeniowe EuroNCAP
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
Jed┼║ Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny SERWISY

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Bezpieczeństwo dzieci


Przepisy


Salon samochodowy


Elektromobilno┼Ť─ç


Testy zderzeniowe EuroNCAP


Akcje przywoławcze do serwisów


Technika


Produkty


Porady


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Sport


Wyniki testów EuroNCAP
23 maja 2007

Kolejne dwa auta, które poddane zostały testom zderzeniowym EuroNCAP to Nissan Qashqai i KIA Carens. W testach zderzenia czołowego i bocznego model Nissana uzyskał 5 gwiazdek, natomiast KIA cztery.

Nissan Qashqai (zaliczany przez EuroNCAP do małych samochodów rodzinnych) do otrzymał w testach zderzenia czołowego i bocznego po 16 punktów (tyle właśnie można maksymalnie otrzymać). Trzy kolejne punkty przyznano za sygnalizację niezapiętych pasów bezpieczeństwa - po jednym za kierowcę, pasażera siedzącego obok oraz za całą tylną kanapę. W próbie uderzenia w słup przyznano 2 punkty. Łączna ilość punktów wynosi 37 i jest to jeden z najwyższych w historii testów wynik.
Ochronę podróżujących w fotelikach dzieci oceniono na 40 punktów za co przyznano 4 gwiazdki. Za ochronę potrąconego piszego przyznano 2 gwiazdki (18 punktów).

Testowany Nissan Qashqai wyposażony był w: przednie, boczne oraz kurtynowe poduszki powietrzne, przednie pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikiem napięcia oraz mocowania Isofix na skrajnych miejscach tylnej kanapy.

Nasze wrażenia z pierwszej jazdy Nissanem Qashqai opisujemy w najnowszym numerze (2/3/2007) magazynu motoryzacyjnego "Jedź Bezpiecznie".

Testowana KIA Carens zaliczana jest do minivanów. W testach zderzenia czołego otrzymała 9 na 16 punktów, natomiast w próbie uderzenia w bok auta 15 punktów (także na 16). Carens wyposażono w sygnalizację niezapiętych pasów dla kierowcy, stąd tylko jeden punkt. Kolejne dwa punkty przyznano za uderzenie auta w słup. Rezultat to 27 punktów, czyli 4 żółte gwiazdki EuroNCAP.
Bezpieczeństwo podróżujących w fotelikach dzieci ocenione zostało na 34 punkty (3 na 5 gwiazdek), natomiast ochrona potrąconego pieszego tylko na 9 punktów (1 gwiazdka).

Carens wyposażony był w przednie, boczne oraz kurtynowe poduszki powietrzne, przednie pasy z napinaczami i ogranicznikiem napięcia oraz mocowania Isofix na skrajnych miejscach tylnej kanapy.

Szczegółowe wyniki obu testów oraz dodatkowe informacje opublikujemy w 4 numerze magazynu motoryzacyjnego "Jedź Bezpiecznie".

fot. EuroNCAP

copyright 2002-2023 | polityka prywatno┼Ťci | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do g├│ry