strona główna
Portal dla wszystkich uczestnikˇw ruchu drogowego | Jed╝ Bezpiecznie
Doskonalenie techniki jazdy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
Jed┼║ Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny SERWISY

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Bezpieczeństwo dzieci


Przepisy


Salon samochodowy


Elektromobilno┼Ť─ç


Testy zderzeniowe EuroNCAP


Akcje przywoławcze do serwisów


Technika


Produkty


Porady


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Sport


Szkoła Jazdy Renault

Konkursowa jazda
29-01-2009, tekst i foto: Renault

Kontrolowany poślizg, jazda na trolejach czy alko-test. To tylko kilka z ćwiczeń, wykonywanych przez laureatów konkursu organizowanego przez Szkołę Jazdy Renault. Nauka doskonalenia techniki jazdy przebiegała pod czujnym okiem doświadczonych trenerów.Udział w konkursie mógł wziąć każdy prenumerator newslettera Szkoły Jazdy Renault, który
w ciekawy sposób napisał, dlaczego warto doskonalić technikę jazdy.

Miłosz Majewski, trener Szkoły Jazdy Renault:
"Wszyscy laureaci konkursu, którzy wzięli udział w szkoleniu bezpiecznej jazdy w naszej szkole, wykazali się ogromnym zaangażowaniem i większość ćwiczeń wykonywali poprawnie już po kilku próbach. Takie szkolenie pozwala zwrócić uwagę na istotne błędy, które kierowcy nagminnie popełniają podczas jazdy".

W czasie ćwiczeń można było nauczyć się m.in. pokonywania zakrętów ze zmieniającą się nawierzchnią, czy jazdy po kręgu poślizgowym, podczas której trzeba poradzić sobie z nadsterownością i podsterownoscią pojazdu. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się także, jak duże znaczenie podczas prowadzenia auta ma prawidłowa pozycja za kierownicą.

Piotr Dorobisz, uczestnik kursu:
"Praktyczne i ciekawe ćwiczenia na autodromie pokazały jak panować nad autem w chwili nieprzewidzianego i groźnego zdarzenia. Dzięki temu nauczyłem się m.in. jak kontrolować poślizg podsterowny. Cenne uwagi trenerów Szkoły Jazdy Renault spowodowały, że stałem się bardziej świadomym kierowcą".

Dużą popularnością cieszyła się jazda na troleju, czyli symulatorze jazdy w stałym poślizgu tylnej osi. Najwięcej emocji wywołał jednak tzw. alko-test. To ćwiczenie polegające na jeździe w specjalnych alkogoglach czyli w okularach, które zaburzają widzenie, symulując upośledzenie zmysłów jakie występuje po spożyciu alkoholu i objawia się obniżeniem koncentracji, niemożnością określenia kierunków, zniekształceniem widzianego obrazu, zmianami w ocenie odległości oraz tzw. podwójnym widzeniem.

copyright 2002-2024 | polityka prywatno┼Ťci | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do g├│ry