strona główna
Portal dla wszystkich uczestnikˇw ruchu drogowego | Jed╝ Bezpiecznie
testy zderzeniowe EuroNCAP
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
Jed┼║ Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny SERWISY

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Bezpieczeństwo dzieci


Przepisy


Salon samochodowy


Elektromobilno┼Ť─ç


Testy zderzeniowe EuroNCAP


Akcje przywoławcze do serwisów


Technika


Produkty


Porady


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Sport


Wyniki testów zderzeniowych EuroNCAP
29 sierpnia 2007

Ogłoszone w sierpniu wyniki testów zderzeniowych EuroNCAP dotyczą czterech modeli samochodów - Fiata 500, Renault Twingo, KIA cee'd i Peugeot 308.

Hyundai i30 - segment aut miejskich, otrzymał 5 gwiazdek (35 pkt.) za wyniki w teście zderzenia czołowego (15 pkt.), bocznego (16 pkt.), w słup (2 pkt.) i za sygnalizację niezapiętych pasów na przednich miejscach (2 pkt.).

W zakresie bezpieczeństwa dzieci podróżujących w fotelikach przyznano 3 gwiazdki (28 pkt.), a za ochronę pieszych 2 gwiazdki (14 pkt.).

Testowany przez EuroNCAP model i30 wyposażony był w silnik 1.6 w wersji wyposażenia wnętrza GLS. Auto posiadało posiadał poduszki powietrzne: dwie czołowe, dwie boczne, dwie kurtynowe, przednie pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikami napięcia oraz sygnalizację niezapiętych dla przednich foteli.W tej samej kategorii aut testowano jeszcze Renault Twingo. Auto otrzymało ocenę 4 gwiazdek (za zderzenie czołowe 11 pkt, boczne 16 pkt. i sygnalizację niezapiętych pasów kierowcy 1 pkt.).

Za ochronę potrąconego pieszego przyznano 11 pkt, za co przypadają 2 gwiazdki.

Procedura testów EuroNCAP sprawdzająca bezpieczeństwo dzieci zakłada ustawienie przednich foteli w połowie zakresu regulacji ich odległości od kokpitu. Ponieważ ustawienie takie uniemożliwiło montaż fotelików dziecięcych na tylnej kanapie specjaliści z EuroNCAP nie przyznali ocen w tej kategorii. Przepisy testów EuroNCAP nie dopuszczają montażu fotelika na przednim miejscu pasażera.

Renault przekazało do testów Twingo z silnikiem 1.2 w wersji wyposażenia Dynamique. Posiadał on dwie przednie, dwie boczne i dwie kurtynowe poduszki powietrzne, przednie pasy bezpieczeństwa z napinaczmi i ogranicznikiem napięcia oraz sygnalizację niezapiętych pasów kierowcy.

KIA doczekała się 5 gwiazdek EuroNCAP. Otrzymał je model cee'd uzyskując 34 punkty (13 za zderzenie czołowe, 16 za boczne, 2 za uderzenie w słup i 3 za sygnalizację niezapiętych pasów: dwa zamiejsca z przodu i jeden wspólny za tylną kanapę). Bezpieczeństwo dzieci oceniono na 37 punktów (4 gwiazdki), zaś ochronę pieszego na 11 pkt. (2 gwiazdki).

Testowany model posiadał silnik 1.6 w nadwoziu hatchback. Wersja wyposażenia GLS obejmowała m.in. 6 poduszek powietrznych, przednie pasy z napinaczami i ogranicznikiem napięcia oraz sygnalizację niezapiętych pasów dla wszystkich podróżnych.
Można się spodziewać, że podobne wyniki uzyska bliźniaczy Hyundai i30.

Ostatni z testowanych modeli to Peugeot 308, który wkrótce zastąpi na rynku model 307. Auto otrzymało 5 gwiazdek (34 pkt. - 14 zderzenie czołowe, 15 boczne, 2 za uderzenie w słup i 2 za sygnalizację niezapiętych pasów). Za bezpieczeństwo dzieci przyznano 39 punktów (4 gwiazdki), a za ochronę pieszego 19 punktów (3 gwiazdki).

Testom poddany został model z silnikiem diesla 1.6 HDi, w wersji Premium. Auto wyposażone było w 7 poduszek powietrznych, w tym chroniącą kolana kierowcy, przednie pasy z napinaczami i ogranicznikiem oraz sygnalizację niezapiętych pasów dla przednich foteli.


copyright 2002-2023 | polityka prywatno┼Ťci | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do g├│ry