strona główna
Portal dla wszystkich uczestników ruchu drogowego | JedĽ Bezpiecznie
Galerie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
JedĹş Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny SERWISY

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Bezpieczeństwo dzieci


Przepisy


Salon samochodowy


Elektromobilność


Testy zderzeniowe EuroNCAP


Akcje przywoławcze do serwisów


Technika


Produkty


Porady


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Sport


www.jedz-bezpiecznie.pl
N-Gine Renault F1 Team Show w Poznaniu
18-07-2010, foto: archiwum
następne zdjęcie
17 lipca na Torze Poznań odbyła się impreza N-Gine Renault F1 Team Show. Jej największą atrakcją była obecność Roberta Kubicy, który po raz pierwszy w Polsce poprowadził bolid F1 po torze wyścigowym.

www.jedz-bezpiecznie.pl
17 lipca na Torze Poznań odbyła się impreza N-Gine Renault F1 Team Show. Jej największą atrakcją była obecność Roberta Kubicy, który po raz pierwszy w Polsce poprowadził bolid F1 po torze wyścigowym.
Podczas całej swojej wizyty Robert Kubica był szczelnie otaczany zarówno przez kibiców, jak i fotoreporterów i dziennikarzy.
Robert Kubica i Jerome d'Ambrosio - kierowca rezerwowy Renault F1 Team - przywitali się z publicznością podczas przejazdu na złożonym dachu Nowego Megane CC.
Jedną z atrakcji był wyścig dwóch bolidów Formuły Renault 2000 - za ich sterami siedzieli Maurycy Kochański i Jakub Śmiechowski.
Najważniejszym jednak momentem była jazda Roberta Kubica bolidem Formuły 1. Polak przejechał 10 okrążeń toru osiągając na prostej prędkość 290 km/h.
Kręcenie bączków i palenie gumy to nieodzowny, a przede wszystkim widowiskowy element sportów motorowych.
Renault Megane Trophy - w takich autach mogliśmy zobaczyć Roberta Kubicę i Jerome d'Ambrosio - rezerwowego kierowcę Renault F1 Team.
Współgospodarz imprezy, Prezydent Poznania Ryszard Grobelny, otrzymał miniaturę bolidu F1 z autografem Roberta Kubicy. Pierwszy z lewej to Grzegorz Zalewski, Prezes Renault Polska.
Po konferencji prasowej Robert Kubica chętnie pozował do zdjęć.
Renault Megane GT Robert Kubica to limitowana wersja oparta na bazie coupe. Dostępna tylko w Polsce w ilości 30 sztuk, ceny od 85 400 złotych - auto nr 1 otrzymał Robert Kubica.
Plakietka "GT Robert Kubica" znajduje się m.in. na klapie bagażnika, środkowym słupku oraz kokpicie po stronie pasażera. Nawet w takim modelu zamontowano wszystkie niezbędne elementy do bezpiecznej podróży dziecka.
N-Gine Renault F1 Team Show to także miejsce dla partnerów zespołu - firma Michelin pokazała przede wszystkim produkowane dla "zwykłego" kierowcy opony sportowe.
Human Joystick to interaktywna jazda, w której publiczność steruje bolidem F1 za pomocą swojego ciała - np. skręt w lewo możliwy jest poprzez pochylenie w tę stronę swojego ciała.
Na imprezie nie zabrakło wystawy sportowych modeli Renault. Otaczały one historyczny model Renault 12 Gordini z 1970 roku. Auto wyposażono w silnik 1.6 o mocy 123 KM, który osiągał prędkość maksymalną 185 km/h.
Show Car, czyli replika bolidu F1 zawsze przyciąga największą rzeszę publiczności.
Każdy mógł się sprawdzić za sterami bolidu F1.
Ekipa Pit-Stopu ma m.in. 2,5 sekundy na zmianę 4 kół. To z pozoru trudne zadanie można było wykonać z pomocą całej rodziny.
 
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także:

· N-Gine Renault F1 Team Show w Poznaniu 17-07-2010
· Pobij z Renault rekord Guinnessa 02-07-2010
· Robert Kubica na Torze Poznań 10-06-2010
· Robert Kubica w Renault F1 Team 07-10-2009
· Stajnia F1 to prawdziwe laboratorium rozmowa z Agatą Szczech z Renault Polska 29-08-2007
· RS26 na Road Show od kuchni 04-07-2007
· F1 na ulicach Warszawy 03-07-2007

copyright 2002-2024 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry