strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
reklama
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
Jedź Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny SERWISY

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Bezpieczeństwo dzieci


Przepisy


Salon samochodowy


Elektromobilność


Testy zderzeniowe EuroNCAP


Akcje przywoławcze do serwisów


Technika


Produkty


Porady


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Sport


Pomoc na drodze

Bieżące informacje o sytuacji na drogach
02-04-2009, foto: Targeo

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we współpracy z serwisem Targeo wprowadza system informujący o bieżących utrudnieniach na polskich drogach.Informacje o sytuacji na odcinkach podległych GDDKiA wprowadzane są na bieżąco przez drogomistrzów, czyli pracowników odpowiedzialnych za poszczególne odcinki dróg krajowych i autostrad. Poza przekazywaniem danych o czasowych robotach drogowych, wypadkach, korkach, czy innych utrudnieniach mogą oni również oszacować czas potrzebny na udrożnienie przejazdu. Obecnie na system pracuje 160 mobilnych pracowników, zaś docelowo - w przeciągu dwóch lat, grono to powiększy się do 500 osób.

Aktualne dane trafiają w czasie rzeczywistym równolegle do serwisu dla kierowców prowadzonego na stronie www.gddkia.gov.pl (w zakładce Mapa Planowania Podróży) i mapy na www.targeo.pl oraz do telefonów komórkowych wyposażonych w GPS i aplikację Targeo.

Wspólny projekt Targeo i GDDKiA jest częścią programu EuroTraffic przygotowywanego na Euro 2012.

Mirosław Maksimiuk, Zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad:
"Rozszerzenie serwisu dla kierowców o mapę bieżących utrudnień na drogach to odpowiedź GDDKiA na potrzeby kierowców i jednocześnie wykorzystanie nowoczesnych narzędzi w zarządzaniu ruchem. Dzięki serwisowi kierowcy będą mieli dostęp do aktualnych informacji o opóźnieniach na trasie spowodowanych przez korek, wypadek czy roboty drogowe, a tym samym możliwość wybrania przejezdnej trasy".

Rafał Mikołajczak, Prezes Zarządu Indigo, operatora serwisu Targeo:
"Dostarczanie najdokładniejszych map umożliwiających planowanie podróży było od początku priorytetem w projektach Targeo.pl i AutoMapa. Dzięki współpracy z GDDKiA i wykorzystaniu rozwiązań mobilnych bazujących na Targeo.mobi, dodajemy do map nowy wymiar, którym są aktualizowane na bieżąco informacje o utrudnieniach i opóźnieniach na trasie".


copyright 2002-2023 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry