strona główna
Portal dla wszystkich uczestnikˇw ruchu drogowego | Jed╝ Bezpiecznie
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
Jed┼║ Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny SERWISY

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Bezpieczeństwo dzieci


Przepisy


Salon samochodowy


Elektromobilno┼Ť─ç


Testy zderzeniowe EuroNCAP


Akcje przywoławcze do serwisów


Technika


Produkty


Porady


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Sport


Aktualności

Bezpieczne ferie 2010
28-01-2010, foto: archiwum

"Bezpieczne ferie 2010" to wspólna akcja Wojewody Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji i Komendy Wojewódzkiej oraz Wojewódzkiego Inspektoriatu Transportu Drogowego. W jej ramach prowadzona będzie m.in. kontrola autobusów wiozących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek.Zgłoszenia, z 2-, 3-dniowym wyprzedzeniem, autobusów do kontroli przyjmowane są przez policję pod numerami telefonów (22) 603-77-18 (w godz. 8.00-16.00) i (22) 603-77-55 (16.00-8.00) oraz przez WITD pod numerem (22) 831-60-82. Przy zgłoszeniu można poprosić o wcześniejsze przeprowadzenie kontroli przed przybyciem dzieci. Jednocześnie przedstawiciele tych służb apelują o nie dublowanie zgłoszeń tego samego wyjazdu.

Tradycyjnie już kontrole autobusów przeprowadzane będą na parkingu pod Torwarem. Przeprowadzać je będą funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KSP oraz inpektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Istnieje też możliwość zamówienia takiej kontroli w innych miastach na Mazowszu.

W trakcie kontroli sprawdzana jest trzeźwość kierowców, stan techniczny i wyposażenie autokarów (w tym gaśnice, tachografy, umocowanie bagaży) oraz przestrzeganie przepisów dotyczących przewozu dzieci. Podobne kontrole, w tym pomiaru prędkości jazdy, przeprowadzane będą przez patrole drogówki.

Po pozytywnym zakończeniu kontroli kierowca autobusu otrzymuje stosowny protokół.

Podczas ubiegłorocznych ferii na Mazowszu sprawdzono 132 autobusy, w tym 18 z zagranicy. W ich wyniku wystawiono 29 mandatów na łączną kwotę 4 tysięcy złotych i zatrzymano 4 dowody rejestracyjne.

copyright 2002-2024 | polityka prywatno┼Ťci | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do g├│ry