strona główna
Portal dla wszystkich uczestnikˇw ruchu drogowego | Jed╝ Bezpiecznie
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
Jed┼║ Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny SERWISY

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Bezpieczeństwo dzieci


Przepisy


Salon samochodowy


Elektromobilno┼Ť─ç


Testy zderzeniowe EuroNCAP


Akcje przywoławcze do serwisów


Technika


Produkty


Porady


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Sport


Aktualności

Europejska Noc Bez Wypadków
15-10-2009, tekst i foto: Fundacja Krzyś

Fundacja KRZYŚ oraz Responsible Young Drivers wspólnie z partnerami m.in Instytutem Transportu Samochodowego zorganizują VI. edycję kampanii „Europejska Noc Bez Wypadku”. Akcja odbędzie się jednocześnie we wszystkich krajach Unii Europejskiej 17 października 2009 roku.

Celem tego międzynarodowego przedsięwzięcia, zainspirowanego przez belgijską fundację Responsible Young Drivers jest ograniczenie liczby nietrzeźwych kierowców na drogach. VI edycja kampanii "Europejska Noc Bez Wypadków" odbędzie się w trzecią sobotę października, m.in. dzięki zaangażowaniu 180 wolontariuszy. Ochotnicy będą obecni w 53 klubach w 19 miastach Polski: Warszawie, Rzeszowie, Katowicach, Opolu, Olsztynie, Szczytnie, Mrągowie, Nidzicy, Gdańsku, Sopocie, Kościerzynie, Tczewie, Krakowie, Bydgoszczy, Kielcach, Wrocławiu, Częstochowie, Mielcu i Lublinie.

Podczas wieczoru wolontariusze będą namawiać kierowców, aby wykazali się odpowiedzialnością i nie spożywali alkoholu po to by bezpiecznie odwieźć swoich znajomych do domu. Uczestnicy kampanii, na znak przyłączenia się do akcji, założą rozpoznawalną, jednorazową niebieską opaskę. Bransoletka ma przypominać i informować, że oznaczone osoby, nie będą piły alkoholu. W momencie opuszczania klubu osoby z opaskami będą miały możliwość przebadania się alkomatem. Konsekwentni kierowcy zostaną nagrodzeni upominkami. Natomiast osoby, u których zostanie wykryty alkohol w wydychanym powietrzu, będą zachęcane do pozostawienia pojazdu i skorzystania z alternatywnej formy transportu.


copyright 2002-2023 | polityka prywatno┼Ťci | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do g├│ry