portal motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE | Jazda bez czytanki… na telefonie
POLSKIE DROGI | Ministerstwo Infrastruktury zapowiada nowy odcinek S12
MATERIAŁ PARTNERA | Zimowa oferta już dostępna na stacjach Circle K

www.jedz-bezpiecznie.pl
reklama

Jedź Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny

TESTY

social media - magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie


Akcje przywoławcze do serwisów


Bezpieczeństwo dzieci


Elektromobilność


Polskie drogi


Porady


Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Produkty


Przepisy


Salon samochodowy


Sport


Technika


TESTY | Samochody dostawcze


Testy zderzeniowe Euro NCAP


Ubezpieczenia


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Z rynku


 
POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE
Aktualności

Weekend BRD - dla najmłodszy i dorosłych
17-11-2012, źródło: www.fundacjajedzbezpiecznie.pl

Pierwszy dzień "Weekendu BRD" za nami. Jak zwykle możemy liczyć na gościnność CH "Wola Park", zaangażowanie naszych Partnerów, a przede wszystkich zainteresowanie naszą akcją wszystkich uczestników ruchu drogowego.Program "Weekendu BRD" skierowany jest do wszystkich - najmłodszych i dorosłych, pieszych i pasażerów oraz kierowców jednośladów i samochodów. Jednym z najważniejszych jego elementów są porady dotyczące odpowiedniego doboru fotelika samochodowego dla dziecka oraz praktyczne zajęcia z ich montażu przy wykorzystaniu elementów fabrycznie montowanych w pojeździe. Pomaga nam w tym - nasz nowy Partner i Przyjaciel - Gustaw z "Klubu Pancernika". Po raz pierwszy do pokazów służy nam Honda CR-V - samochód, a raczej jego producent godzien pochwały na kilka rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo najmłodszych (czytaj także: Zwykłe rzeczy, które cieszą). Pozostałe modele to Civic i Jazz, oba w testach zderzeniowych EuroNCAP otrzymały najwyższą ocenę - 5 gwiazdek.Dzięki zaangażowani wolskiej komendy policji dzieci i dorośli mogą wspólnie przystąpić do testów z wiedzy o przepisach obowiązujących na drodze. I znów potwierdzają się nasze wcześniejsze doświadczenia - ci pierwsi, choć młodsi i mniej doświadczeni, mają większą świadomość o możliwych zagrożeniach i sposobach ich unikania. Nagrody? Odblaski w różnych postaciach - na rower, na ubranie, na tornister, smycz na szyję, znaczek do przypięcia, kamizelki - a wszystko to, aby być lepiej widocznym. Jest to szczególnie ważne teraz w okresie jesiennym. I nawet w tak dużym i oświetlonym mieście jak Warszawa. Ale być widocznym to nie wszystko - trzeba również uważać samemu, do czego zachęcają Tramwaje Warszawskie kolejną edycją kampanii "Bądźmy Razem Bezpieczni" (czytaj także: Tramwaj kontra samochód).Przed nami również gorący czas na poszukiwanie prezentów, a zaraz po nim rodzinnych wyjazdów na święta. Kolejni nasi Partnerzy pokazują bezpieczne rozwiązania pozwalające zwiększyć przestrzeń bagażową (mogącą pomieścić nawet wózek dziecięcy czy komplety nart), radzą kiedy, gdzie i jak założyć łańcuchy przeciwśniegowe oraz jak umilić najmłodszym pasażerom dłuższą podróż samochodem. We wszystkim pomagają uczniowie z Zespołu Szkół im. M. Konarskiego z I klasy o profilu "Bezpieczeństwo i profilaktyka".

Niestety - nie wszystko co chcielibyśmy, możemy pokazać podczas tego weekendu. Niemniej zachęcamy do odwiedzenia Innowacyjnego Centrum Bezpieczeństwa Skoda Autolab w podwarszawskich Markach. Taka okazja jest tylko do 9 grudnia, a u nas do zdobycia bezpłatne wejściówki (czytaj także: Dotknąć, spróbować, poczuć).

Wszystkich chętnych, w tym całe rodziny, zapraszamy również w niedzielę od godz. 12.00 do 18.00 do CH "Wola Park" przy ulicy Górczewskiej 124. W tym dniu obchodzić będziemy także Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Jedźcie bezpiecznie!
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl

copyright 2002-2023 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry