strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
reklama
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
Jedź Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny SERWISY

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Bezpieczeństwo dzieci


Przepisy


Salon samochodowy


Elektromobilność


Testy zderzeniowe EuroNCAP


Akcje przywoławcze do serwisów


Technika


Produkty


Porady


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Sport


Nieuchronne zderzenie z tematem
10-11-2007, foto: 3M23 października wyłoniono laureatów konkursu plastycznego i dziennikarskiego "Nieuchronne zderzenie z tematem”, którego celem było promowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego w sztuce i w mediach. W skład jury wchodzili przedstawiciele organizatora konkursu, czyli Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz jej partnerów: PCK, 3M Poland i Toyoty Motor Poland.

Laureatem konkursu plastycznego została Aneta Flakiewicz, autorka plakatu "Koci koci łapci, jechaliśmy do babci". W kategorii "Artykuł prasowy" pierwsze miejsce zajęła Izabela Redlińska z "Rzeczpospolitej" za "Wyścigi bez hamulców", drugie Krzysztof Rokosz z "Super Nowości" za "Pijany kierowca zabił ich szczęście", a trzecie Piotr Pflegel z "Men’s Health" za 
"Easy Rider".

W kategorii "Audycja radiowa i audycja telewizyjna" nagrodzono: Aleksandra Żyznego z Polskiego Radia i Krzysztofa Magowskiego z Telewizji Polskiej.

Jury postanowiło również uhonorować osoby i media, które aktywnie podejmują tematykę BRD. Nagrody specjalne otrzymali: ks. biskup Tadeusz Pieronek za felietony w "Dzienniku Zachodnim", Roman Skąpski za osobiste zaangażowanie w promowanie BRD, magazyn "Mamo to ja" za podejmowanie tematu bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego, TVN Turbo za promowanie BRD w swoich programach oraz radiowa Trójka za program "Radio-Nawigator Trójki".

Postanowiono również o prowadzeniu corocznej edycji konkursu.

Andrzej Grzegorczyk, Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego:
"To bardzo miłe uczucie wręczać nagrody laureatom konkursów promujących Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Gratulacje należą się nie tylko zwycięzcom, ale także wszystkim uczestnikom, ponieważ ich zaangażowanie w codzienne podejmowanie tematyki BRD w mediach i pracy artystycznej bezpośrednio wpływa na poprawę bezpieczeństwa na  naszych drogach.
Chciałbym także podziękować partnerom konkursów za ich pomoc i wierzę, że nasz konkurs stanie się cyklicznym wydarzeniem, podczas którego będziemy mogli nagradzać ludzi promujących BRD".

copyright 2002-2023 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry