strona główna
Portal dla wszystkich uczestnikˇw ruchu drogowego | Jed╝ Bezpiecznie
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
Jed┼║ Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny SERWISY

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Bezpieczeństwo dzieci


Przepisy


Salon samochodowy


Elektromobilno┼Ť─ç


Testy zderzeniowe EuroNCAP


Akcje przywoławcze do serwisów


Technika


Produkty


Porady


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Sport


Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Prowadzący - niepijący
22-11-2006, foto: Browary Polskie

Browary Polskie, organizacja którą tworzą producenci posiadający łącznie ponad 90% rynku piwa w naszym kraju, podpisały „Europejską Kartę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”. Jest ona częścią projektu Komisji Europejskiej, która stawia sobie za cel, do 2010 roku,  zmniejszenie o 50% liczby ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.Podpisanie Karty obliguje sygnatariuszy do złożenia konkretnego projektu, a następnie zrealizowania tych działań. Browary Polskie zobowiązały się, że w latach 2007-2009 przeprowadzą działania zwiększające świadomość konsumentów, że po spożyciu alkoholu nie wolno siadać za kierownicą samochodu. Pierwszym z nich będzie społeczna kampania „Prowadzący niepijący”, której pilotażowa akcja rozpocznie się w Łodzi. Dzięki wsparciu i współpracy z Prezydentem Miasta organizatorom udało się zaangażować do współpracy inne firmy. W łódzkich pubach, dyskotekach i klubach zespoły specjalnie przeszkolonych promotorów  przekonywać będzie bawiących do skorzystania z alternatywnych środków transportu taksówek ze specjalnym rabatem lub autobusów nocnych, w których bilet kosztować będzie tylko złotówkę.

Inną formą edukacji będzie wyznaczenie kierowcy, spośród grona bawiących się przyjaciół. W trakcie imprezy będzie on zobowiązany do abstynencji, aby móc później rozwieść wszystkich do domu. Osoba taka zostanie również specjalnie wyróżniona i nagrodzona.

Danuta Gut, Dyrektor Biura Zarządu ZPPP Browary Polskie:
" Produkujemy piwo i chcemy, by było ono sprzedawane zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi i konsumowane w sposób odpowiedzialny".


copyright 2002-2024 | polityka prywatno┼Ťci | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do g├│ry