strona główna
Portal dla wszystkich uczestnikˇw ruchu drogowego | Jed╝ Bezpiecznie
Sport
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
Jed┼║ Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny SERWISY

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Bezpieczeństwo dzieci


Przepisy


Salon samochodowy


Elektromobilno┼Ť─ç


Testy zderzeniowe EuroNCAP


Akcje przywoławcze do serwisów


Technika


Produkty


Porady


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Sport


Rajdy samochodowe

Skoda zapowiada start w przyszłorocznym sezonie rajdowym
14-12-2009, foto: Skoda

Przedstawiciele Skody potwierdzili start w przyszłorocznym sezonie rajdowym IRC. To będzie drugi sezon startów na Fabii Super 2000.W przyszłym roku fabryczny zespół Skody powiększy się do trzech drużyn. Do obecnej ekipy Hanninen/Markkula i Kopecky/Stary dołączył francuski kierowca Nicolas Vouilloz. Decyzję wyboru pilota pozostawiono nowemu kierowcy.

Pierwszą imprezą w sezonie 2010 będzie Rajd Monte Carlo, który odbędzie się w dniach 19-23 stycznia. To właśnie na trasę tego rajdu powróciła w tym roku Skoda na Fabii Super 2000. W klasyfikacji IRC sezonu 2009 Skoda dwukrotnie znalazła się na 2. miejscu: wśród załóg (Kopecky/Stary) i w zestawieniu producentów.

Michal Hrabanek, szef Skoda Motorsport:
"W Monte Carlo w minionym roku pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony i w nadchodzącym, 2010, chcemy osiągnąć sukces co najmniej na tym samym poziomie. Nicolas Vouilloz jest kierowcą najwyższej klasy, a jego poczynania na IRC są naprawdę imponujące. Jestem pewien, że za jego sprawą szanse Skody Motorsport na wygraną wyraźnie wzrosną, wierzę też, że jego udział wzmocni nasze działania marketingowe we Francji".


copyright 2002-2024 | polityka prywatno┼Ťci | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do g├│ry