portal motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
POLSKIE DROGI | Wkrótce początek prac na S11 Kępno - Olesno?
WYPADKI DROGOWE | Wypadek wypadkowi nierówny - luty 2024
AKCJE SERWISOWE | Honda, Hyundai, Peugeot i Renault

Portal dla wszystkich uczestnikw ruchu drogowego | Jed Bezpiecznie

Jedź Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny

TESTY

social media - magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie


Akcje przywoławcze do serwisów


Bezpieczeństwo dzieci


Elektromobilność


Polskie drogi


Porady


Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Produkty


Przepisy


Salon samochodowy


Sport


Technika


TESTY | Samochody dostawcze


Testy zderzeniowe Euro NCAP


Ubezpieczenia


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Z rynku


 
Rajdy | Puchar Ford Fiesta R2

Rusza nowa edycja Pucharu Ford Fiesta R2 w Polsce
10-04-2014 | źródło: materiały prasowe

Już jutro w Świdnicy rozpocznie się 42. Rajd Świdnicki-Krause, 2 runda LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, będąca również pierwszą rundą Pucharu Fiesty R2. W porozumieniu z Polskim Związkiem Motorowym, w sezonie 2014, utworzona została klasa 6F, w której rywalizować będą zawodnicy Fordów Fiesta R2.

W Rajdzie Świdnickim wystartuje pięć z sześciu zgłoszonych w tym roku do pucharu załóg:
- Rafał Janczak, Michał Grudziński - nr 26,
- Jacek Jurecki, Marcin Roik - nr 29,
- Jarosław Szeja, Marcin Szeja - nr 30,
- Aleksander Jaroszewicz, Paweł Tarapacki - nr 32,
- Michał Streer, Zbigniew Gruszka - nr 33.


Na zawodników czeka trasa liczącą 12 odcinków specjalnych, o łącznej długości 167 km. Zmagania rozpoczną się w piątek wieczorem, od dwukrotnego przejazdu odcinka specjalnego przebiegającego ulicami Świdnicy. W sobotę załogi pokonają cztery oesy. W niedzielę rajdowe Fiesty przejadą kolejnych sześć odcinków, w tym słynną próbę Rozciszów-Walim. Meta zaplanowana jest w Świdnicy około godziny osiemnastej.

Rafał Janczak, kierowca:
"Po długiej przerwie w piątek znów zasiądziemy w naszej Fieście R2. Od Rajdu Condroz na początku listopada niestety nie udało nam się zrobić ani jednego kilometra OS-owego, ani nawet jakiegokolwiek treningowego, gdyż zima nawet na Podbeskidziu była nad wyraz skromna. Mimo tego i nawału spraw poza rajdowych, mamy nadzieję, iż nie zapomnieliśmy jak się Fiestą szybko przemieszcza i wraz z niezawodną ekipą EVOTECH liczymy na dobry wynik, co najmniej taki jak w ostatnim moim starcie w Rajdzie Świdnickim - w roku 2011".

Jacek Jurecki, kierowca:
"Rajd zapowiada się niezwykle interesująco. Konkurencja w Klasie 6F jest bardzo mocna, a my startujemy po raz pierwszy Fordem Fiesta R2 w RSMP. Priorytetem dla nas jest osiągnięcie mety oraz zdobycie jak największej ilości punktów. Liczymy na doping kibiców, którzy w licznym gronie zawsze docierają na odcinki Rajdu Świdnickiego".

Jarosław Szeja, kierowca:
"Czekamy na te zawody z wielka niecierpliwością. W miniony weekend nie było dane nam ukoń?czyc? Rally Valasska, tym bardziej chcemy pokazać się z dobrej strony. Ostatnie wydarzenia pokazały, że nie tylko nam brakowało śniegu, zimowego treningu i nie tylko ja rozbiłem ostatnio rajdo?wkę. Dlatego postaramy się z całych sił walczyć o jak najlepszy wynik. Wielkie podziękowania dla naszego sprawnego serwisu za szybką oraz profesjonalna odbudowę naszego samochodu. Do zobaczenia w piątek na prologu Rajdu Świdnickiego".

Aleksander Jaroszewicz, kierowca:
"Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy w tym roku wrócić na oesy. W 2013 roku niestety nie dysponowaliśmy wystarczającym budżetem, który pozwoliłby nam na starty w całym cyklu Castrol Edge Trophy. Udało nam się jedynie wystartować w 1. edycji Rally Masters, co rozbudzało w nas jeszcze większa chęć rywalizacji na odcinkach specjalnych. Chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym sponsorom za wsparcie podczas tego sezonu - Sanswiss, Galess A.Lepak, Galess E.Szywała, Balcerek Transport, Autoserwis Jaroszewicz, Pracownia reklamy Alex. Zapraszamy wszystkich naszych fanów oraz bliskich do kibicowania".

Michał Streer, kierowca:
"Jestem szczęśliwy, bo dłuższej przerwie będę mógł znów wystartować. Ostatnio na asfalcie ścigałem się cztery lata temu. Po poniedziałkowych testach mogę stwierdzić, że Fiesta R2 to bardzo dobrze prowadzące sie auto, jestem pod wrażeniem jego właściwości trakcyjnych. Cieszy również fakt iz w naszej klasie markowej jest tak mocna i liczna obsada, co gwarantuje duże emocje i ciekawe widowisko. Dziękuje naszemu partnerowi, firmie Sanit-Express za wsparcie, mamy nadzieje na sprawne przejechanie wszystkich trudnych odcinków tego rajdu".

Zbigniew Gruszka, pilot:
"Cieszę się, że znowu pojadę z Michałem rajd, z tym, że tym razem pojedziemy wspólnie pierwszy raz rajd asfaltowy. Testy przebiegły pomyślnie, Fiesta to bardzo fajny samochód za rozsądne pieniądze, a konkurencja w klasie 6F jest naprawdę mocna. Zachęcamy do kibicowania".

Informacje na temat Pucharu znajdują się na stronie oficjalnej pod adresem puchar-fiesty.pl i na profilu facebook.com/PucharFiestyPL Partnerem pucharu i wyłącznym dostawcą opon jest firma Michelin. Patronem medialnym jest Rajdowyserwis.pl i RSMP.pl O relację wideo zadba zespół RSMP.tv
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl

copyright 2002-2024 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry