portal motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
POLSKIE DROGI | Ważny krok do budowy podwarszawskiego odcinka drogi ekspresowej S7
TESTY | Dogrywka - Kombi Dacii z trzecim rzędem siedzeń
MATERIAŁ PARTNERA | Zimowa oferta już dostępna na stacjach Circle K

www.jedz-bezpiecznie.pl
reklama

Jedź Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny

TESTY

social media - magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie


Akcje przywoławcze do serwisów


Bezpieczeństwo dzieci


Elektromobilność


Polskie drogi


Porady


Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Produkty


Przepisy


Salon samochodowy


Sport


Technika


TESTY | Samochody dostawcze


Testy zderzeniowe Euro NCAP


Ubezpieczenia


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Z rynku


 
Rajdy | Rajd Świdnicki 2014

Subaru Poland Rally Team na mecie Rajdu Świdnickiego
13-04-2014 | źródło: materiały prasowe

42. Rajd Świdnicki był bardzo trudnym rajdem dla reprezentantów Subaru Poland Rally Team. Tuż przed startem na prawym fotelu doszło do zmiany, kontuzjowanego Kamila Hellera zastąpił były pilot Dominika Butvilasa, Renatas Vaitkevicius.Uczący się charakterystyki rajdów asfaltowych Dominik po raz pierwszy w swojej karierze pokonywał tak legendarne próby Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, jak "Walim-Kamionki", czy "Srebrna Góra-Jodłownik". Litewski reprezentant SPRT nie ustrzegł się błędów, ale pokonał cały dystans rajdu. Podczas ostatniej pętli duet Butvilas/Vaitkevicius zdecydowanie poprawiał swoje czasy z pierwszych przejazdów ostatecznie osiągając 11. miejsce na mecie etapu i 22. w klasyfikacji generalnej.

Licznie zgromadzeni przy trasie kibice czekali również na przejazdy Subaru Imprezy 555 startującej w Rajdowym Pucharze Polski. Załoga Subaru Historic Rally Team, Marek Kluszczyński/Krzysztof Marschal była najszybsza na większości odcinków specjalnych, lecz przed osiągnięciem najlepszego czasu na dystansie całego rajdu przeszkodziła im awaria techniczna.

Dominik Butvilas, kierowca:
"Rajd zakończył się dobrze i jesteśmy na mecie - to najważniejsze. Wynik z pewnością mógłby być lepszy, ale niestety nie udało się go osiągnąć. Wczorajszy kapeć i problemy ze zmianą koła nie pozwoliły na walkę o satysfakcjonujący rezultat. Naszym głównym celem była jednak nauka i poprawianie swoich umiejętności, czego dokonywaliśmy z odcinka na odcinek. Dzisiaj wszystko poszło zgodnie z planem, więc jestem zadowolony. Odcinki nie są wybitnie trudne do zapamiętania, ale pierwszy ich przejazd rajdowym tempem jest bardzo wymagający. Po tak długim i ciężkim tygodniu ważne było, by zakończyć go dobrym rytmem na ostatnich odcinkach".

Renatas Vaitkevicius, pilot:
"Nie było mi łatwo po tak długiej przerwie wsiąść z marszu do rajdówki. Sobotnie próby podobały mi się, szkoda tylko, że popełniliśmy te dwa błędy. Dobrze opisywaliśmy nieznane nam wcześniej odcinki specjalne, a nasze tempo pod koniec rajdu było właściwe".
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl

copyright 2002-2023 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry