portal motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
POLSKIE DROGI | Początek przebudowy „szesnastki” Barczewo - Biskupiec
TESTY | Dziecko w Volvo EX30 - wyposażenie samochodu
WYPADKI DROGOWE | Drugi najtragiczniejszy dzień na polskich drogach - maj 2024

Portal dla wszystkich uczestnikw ruchu drogowego | Jed Bezpiecznie

Jedź Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny

TESTY

social media - magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie


Akcje przywoławcze do serwisów


Bezpieczeństwo dzieci


Elektromobilność


Polskie drogi


Porady


Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Produkty


Przepisy


Salon samochodowy


Sport


Technika


TESTY | Samochody dostawcze


Testy zderzeniowe Euro NCAP


Ubezpieczenia


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Z rynku


 
Rajdy | WRC 2014

Czy wiecie, że ... - o Rajdzie Polski
25-06-2014 | źródło: materiały prasowe... Rajd Polski jest organizowany od 1921 roku? Po Rajdzie Monte Carlo (od 1911 roku) jest to najstarsza impreza w sporcie rajdowym.

... mimo że Rajd Polski rozgrywany jest od 1921 roku, dotychczas tylko dwa razy był zaliczany do cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC)? W roku debiutu Rajdowych MŚ w 1973 i w sezonie 2009. Od 1964 roku rajdy w Polsce 44 razy zaliczane były do aktualnych Rajdowych Mistrzostw Europy FIA (ERC).

... pierwszym zwycięzcą Rajdu Polski był lokalny kierowca Tadeusz Hayne w 1921 roku? W swoim Dodge Polak pokonał sześciu innych uczestników.

... pierwszy rajd w ramach Rajdowych MŚ w Polsce w 1973 roku wygrał Niemiec? Achim Warmbold triumfował wtedy w Fiacie. Jego pilotem był Jean Todt, aktualny prezydent Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA.

... w roku 2009 Mikko Hirvonen/Jarmo Lehtinen w Fordzie wygrali ostatni rajd WRC goszczący w Polsce?

... Skoda, marka koncernu Volkswagen, w 2012 roku odnosiła sukcesy w Rajdzie Polski w ramach Rajdowych Mistrzostw Europy FIA (ERC)? Duet Esapekka Lappi/Janne Ferm, wtedy także prowadzący w klasyfikacji generalnej ERC, wygrał rajd w Skodzie Fabia Super 2000.

... Rajd Polski zastąpił w 2014 roku Rajd Grecji w kalendarzu MŚ? W 2013 roku w Grecji załoga Volkswagena Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w Polo R WRC.

... w 2014 roku na uczestników czekają 24 odcinki specjalne o łącznej długości 362,48 kilometra? Cały dystans wynosi 1.671,34 kilometra. Nowością w porównaniu z 2009 roku są m. in. odcinki specjalne na Litwie drugiego dnia rajdu.

... główna kwatera rajdu w 2014 roku znajduje się w miejscowości turystycznej Mikołajki, mieście w województwie warmińsko-mazurskim, liczącym ponad 3.800 mieszkańców?

... 71. Rajd Polski jest organizowany przez Polski Związek Motorowy (PZM) we współpracy z Litewską Federacją Sportów Motorowych (LASF) i Automobilklubem Polski?

... po raz pierwszy w historii Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC) rajd będzie rozgrywany w dwóch krajach z różnymi strefami czasowymi? W Polsce obowiązuje czas środkowoeuropejski (UTC+01:00), natomiast na Litwie czas wschodnioeuropejski (UTC+02:00). Jednak Rajd Polski na całym dystansie opiera się na tym samym czasie - czas polski stanowi tzw. czas rajdowy.

... Rajd Polski od 2005 roku rozgrywany jest na szutrowych drogach Pojezierza Mazurskiego?

... przez cztery dni, także w godzinach wieczornych przy sztucznym oświetleniu rozgrywany będzie odcinek specjalny Mikołajki Arena?
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl

copyright 2002-2024 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry