portal motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
POLSKIE DROGI | Ważny krok do budowy podwarszawskiego odcinka drogi ekspresowej S7
TESTY | Dogrywka - Kombi Dacii z trzecim rzędem siedzeń
MATERIAŁ PARTNERA | Zimowa oferta już dostępna na stacjach Circle K

www.jedz-bezpiecznie.pl
reklama

Jedź Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny

TESTY

social media - magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie


Akcje przywoławcze do serwisów


Bezpieczeństwo dzieci


Elektromobilność


Polskie drogi


Porady


Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Produkty


Przepisy


Salon samochodowy


Sport


Technika


TESTY | Samochody dostawcze


Testy zderzeniowe Euro NCAP


Ubezpieczenia


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Z rynku


 
Rajdy | WRC 2014

Migawki z tras Rajdu Polski
01-07-2014 | źródło: materiały prasowe

24 odcinki specjalne o łącznej długości 632,48 kilometrów to trasa tegorocznego Rajdu Polski. Poniżej zapis zdarzeń na poszczególnych oesach oczami Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team.OS1, Miłki 1 (14,54 km).
Start rajdu do OS1 we czwartek po południu. Po pierwszym odcinku specjalnym prowadzenie obejmuje Sebastien Ogier wyprzedzający Andreasa Mikkelsena i Krisa Meeke. Mads Ostberg, piąty, trzyma się blisko czołówki.

OS2, Kruklanki 1 (17,24 km).
Najszybszy na oesie rozegranym pod niemal całkowicie bezchmurnym niebem okazuje się Juho Hänninen. Kolejne miejsca zajmują Andreas Mikkelsen, Sebastien Ogier i kierowcy obydwu fabrycznych DS3 WRC - Kris Meeke i Mads Ostberg. Mikkelsen wychodzi na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

OS3, Superoes Mikołajki Arena 1 (2,50 km).
Sebastien Ogier wykorzystuje pierwszy przejazd superoesu na trasie znajdującego się w pobliżu parku serwisowego, aby odzyskać pozycję lidera rajdu. Mads Ostberg i Kris Meeke zaliczają czasy w pierwszej piątce.

OS4, Wieliczki 1 (12,89 km).
W piątek rano załogi wyprowadzają samochody z parc ferme i startują do OS4 w kolejności zgodnej z miejscami zajmowanymi w klasyfikacji sezonu. Wygrywa Andreas Mikkelsen jadący ze średnią ponad 133 km/h. Kris Meeke z czwartym czasem pozostaje w czołowej trójce; Mads Ostberg utrzymuje piątą pozycję.

OS5, Kapciamiestis (Litwa) 1 (26,61 km).
Mads Ostberg jako pierwszy kierowca WRC wygrywa należący do Rajdowych Mistrzostw Świata odcinek na terytorium Litwy. Norweg wysuwa się na trzecie miejsce w klasyfikacji rajdu, bezpośrednio przed Krisa Meeke.

OS6, Margionys (Litwa) 1 (17,97 km).
Sebastien Ogier korzysta z pierwszej pozycji startowej i zalicza najlepszy czas, dzięki czemu ponownie wychodzi na prowadzenie w tabeli. Przejazdy kolejnych zawodników pozostawiają na trasie coraz głębsze koleiny, przez co różnice czasowe wyraźnie rosną. Mads Ostberg umacnia się na trzecim miejscu, Kris Meeke spada na piąte.

OS7, Kapciamiestis (Litwa) 2 (26,61 km).
Z powodu złego stanu trasy po pierwszym przejeździe organizatorzy odwołują drugi przejazd tego odcinka.

OS8, Margionys (Litwa) 2 (17,97 km).
Z tych samych powodów odwołany zostaje ponowny przejazd drugiego z oesów wytyczonych na Litwie. Załogi zostają skierowane trasą alternatywną w drogę powrotną do Polski.

OS9, Wieliczki 2 (12,89 km).
W 6 godz. i 45 po starcie poprzedniego zrealizowanego oesu uczestniczące w rajdzie samochody WRC wracają do akcji. Po polskiej stronie granicy Ogier i Mikkelsen kontynuują swój pojedynek o prowadzenie. Tym razem szybszy jest Norweg. Ostberg i Meeke zaliczają ex aequo czwarte czas i zachowują swoje pozycje.

OS10, Superoes Mikołajki Arena 2 (2,50 km).
W drugim przejeździe superoesu, rozegranym późnym wieczorem, wygrywa Sebastien Ogier. Mads Ostberg i Kris Meeke kończą ten etap rajdu na miejscach trzecim i piątym.OS11, Chmielewo 1 (6,75 km).
Pierwszym zwycięstwem oesowym kolejnego etapu popisuje się Andreas Mikkelsen, zmniejszając tym samym różnicę dzielącą go od prowadzącego Sebastiena Ogiera do 0,5 sekundy. Mads Ostberg i Kris Meeke zwiększają przewagę nad rywalami zagrażającymi im z dalszych pozycji.

OS12, Stare Juchy 1 (14,41 km).
Mads Ostberg zalicza najlepszy czas odcinka i nie traci kontaktu z czołową dwójką konkurentów. Kris Meeke jest trzeci i skutecznie pilnuje zajmowanego miejsca.

OS13, Babki 1 (15,76 km).
Sebastien Ogier znowu wygrywa i powiększa swoją przewagę jako lider rajdu. Mads Ostberg i Kris Meeke stale umacniają się na swoich pozycjach.

OS14, Gołdap 1 (35,17 km).
Kris Meeke i Henning Solberg kończą długi odcinek z przebitymi oponami. Latvala poważnie uszkadza zawieszenie; Evans i Ostberg opuszczają drogę. Sebastien Ogier, zatrzymany na długo na trasie odcinka, otrzymuje czas ryczałtowy, dzięki któremu pozostaje na prowadzeniu.

OS15, Baranowo 1 (14,90 km).
Jari-Matti Latvala traci ponad minutę z powodu uszkodzenia zawieszenia. Robert Kubica jedzie z przebitą oponą, tracąc wiele sekund. Wygrywa po raz kolejny Sebastien Ogier. Kris Meeke na nowo odnajduje wysokie tempo i zalicza czwarty czas.

OS16, Chmielewo 2 (6,75 km).
Krótki oes nie przynosi zmian w klasyfikacji generalnej. Sebastien Ogier utrzymuje się na pierwszym miejscu przed Andreasem Mikkelsenem i Juho Hänninenem.

OS17, Stare Juchy 2 (14,41 km).
Zwycięstwo oesowe zalicza Thierry Neuville przed Ogierem, Latvalą i Krisem Meeke. Kierowca Citroena awansuje na dziewiąte miejsce. Robert Kubica wypada z trasy i kończy udział w tym etapie rajdu.

OS18, Babki 2 (15,76 km).
Jari-Matti Latvala zalicza najlepszy czas liczącego niecałe 16 km odcinka i zaczyna poważnie rywalizować o trzecią pozycję w tabeli. Ogier utrzymuje wyliczone tempo pozwalające mu zachować przewagę nad Mikkelsenem.

OS19, Gołdap 2 (35,17 km).
Drugi z rzędu najlepszy czas Latvali; Ogier jest drugi. Andreas Mikkelsen, spowolniony przez problemy z układem hamulcowym, traci do lidera prawie minutę. Kris Meeke zbliża się na 3,7 s. do zajmującego ósme miejsce Henninga Solberga.

OS20, Baranowo 2 (14,90 km).
Sebastien Ogier powiększa różnicę czasową dzielącą go od Andreasa Mikkelsena do ponad minuty. Kris Meeke zalicza czas lepszy od Henninga Solberga i dalej zbliża się do ósmego miejsca. Od Norwega dzielą go jeszcze 3,5 sekundy.

OS21, Miłki 2 (14,54 km).
Już pierwszy niedzielny oes, rozegrany w lekkim deszczu, powoduje zmiany w klasyfikacji rajdu. Jari-Matti Latvala wyprzedza Juho Hänninena i awansuje na miejsce piąte, natomiast Kris Meeke dzięki lepszemu czasowi od Henninga Solberga wysuwa się na pozycję ósmą.

OS22, Kruklanki 2 (17,24 km).
Jari-Matti Latvala wygrywa odcinek przed Belgiem Thierrym Neuville i Krisem Meeke. Brytyjski kierowca jest już tylko o jedną dziesiątą sekundy od miejsca siódmego, które zajmuje Hayden Paddon.

OS23, Superoes Mikołajki Arena 4 (2,50 km).
Czwarty i ostatni przejazd pokazowego odcinka na autodromie w Mikołajkach staje się dla Krisa Meeke wystarczającą okazją, by wyprzedzić Haydena Paddona. Wygraną oesową zapisuje na swoim koncie ponownie Jari-Matti Latvala przed Juho Hänninenem i Robertem Kubicą.

OS24, Baranowo 2 Power Stage (14,90 km).
Sebastien Ogier wygrywa Power Stage i cały Rajd Polski. Drugie i trzecie miejsce na punktowanym dodatkowo odcinku zajmują Andreas Mikkelsen i Jari-Matti Latvala. Kris Meeke zalicza piąty czas i kończy rajd na siódmym miejscu.
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl

copyright 2002-2023 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry