portal motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
POLSKIE DROGI | Ważny krok do budowy podwarszawskiego odcinka drogi ekspresowej S7
TESTY | Dogrywka - Kombi Dacii z trzecim rzędem siedzeń
MATERIAŁ PARTNERA | Zimowa oferta już dostępna na stacjach Circle K

www.jedz-bezpiecznie.pl
reklama

Jedź Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny

TESTY

social media - magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie


Akcje przywoławcze do serwisów


Bezpieczeństwo dzieci


Elektromobilność


Polskie drogi


Porady


Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Produkty


Przepisy


Salon samochodowy


Sport


Technika


TESTY | Samochody dostawcze


Testy zderzeniowe Euro NCAP


Ubezpieczenia


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Z rynku


 
Rajdy | WRC 2014

Migawki z tras Rajdu Portugalii
07-04-2014 | źródło: materiały prasowe

Szenaście odcinków specjalnych o łącznej długości 339,46 kilometrów to trasa tegorocznego Rajdu Portugalii. Poniżej zapis zdarzeń na poszczególnych oesach oczami Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team.OS1, Superoes Lisbona (3,27 km).
Start z Estorilu i dojazd na superoes uliczny w Lizbonie, który stał się już klasykiem. Sebastien Ogier zalicza najlepszy czas; Kris Meeke jest piąty, Mads Ostberg dziewiąty, a Khalid Al Qassimi dwunasty.

OS2, Silves 1 (21,50 km).
Po powrocie w okolice Algarve załogi wyruszają na trasy szutrowe. Wygrywa Dani Sordo startujący jako dwunasty. Mads Ostberg jest piąty i awansuje w klasyfikacji. Kris Meeke kończy odcinek na trzynastej, a Khalid Al Qassimi na dziewiętnastej pozycji.

OS3, Ourique 1 (25,04 km).
Dani Sordo ponownie zalicza najlepszy czas odcinka i obejmuje prowadzenie w klasyfikacji rajdu. Mads Ostberg znowu ma piąty czas. Kris Meeke zbliża się do pierwszej dziesiątki; Khalid Al Qassimi przekracza metę oesu na dwudziestym miejscu.

OS4, Almodovar 1 (26,48 km).
Tym razem najszybszy jest Jari-Matti Latvala. Sebastien Ogier odzyskuje miejsce lidera. Czwarty czas Madsa Ostberga, dziesiąty Krisa Meeke. Khalid Al Qassimi, zablokowany przez stojącego na trasie odcinka Roberta Kubicę otrzymuje czas ryczałtowy.

OS5, Silves 2 (21,50 km).

Jari-Matti Latvala wypada z trasy i nie kończy oesu. Sebastien Ogier wygrywa odcinek i umacnia się na pierwszym miejscu. Mads Ostberg zyskuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, a Kris Meeke wchodzi do pierwszej dziesiątki. Osiemnasty czas Khalida Al Qassimi.

OS6, Ourique 1 (25,04 km).
Najszybszym kierowcą na oesie jest Thierry Neuville. Mads Ostberg i Kris Meeke zaliczają, odpowiednio, szósty i dziesiąty czas, Khalid Al Qassimi jest tym razem osiemnasty.

OS7, Almodovar 1 (26,48 km).
Dzięki wygraniu ostatniego piątkowego odcinka specjalnego Mikko Hirvonen przejmuje prowadzenie w rajdzie, wyprzedzając Otta Tanaka i Ogiera. Mads Ostberg wspina się na miejsce czwarte. Kris Meeke zmuszony jest wycofać się z rywalizacji wskutek opuszczenia drogi. Khalid Al Qassimi awansuje o jedno miejsce, na pozycję szesnastą.

OS8, Santa Clara 1 (19,09 km).
Oesowa wygrana Sebastiena Ogier, który zbliża się do Mikko Hirvonena, zachowującego pozycję lidera. Czwarty czas Madsa Ostberga. Khalid Al Qassimi utrzymuje miejsce szesnaste.

OS9, Santana da Serra 2 (31,90 km).

Sebastien Ogier jeszcze raz wygrywa oes i tym razem wraca na prowadzenie w w klasyfikacji generalnej. Mads Ostberg zalicza na odcinku trzeci czas.

OS10, Malhao 1 (22,15 km).
Jari-Matti Latvala po powrocie do rywalizacji zgodnie z zasadą Rally 2, wygrywa odcinek, na którym Mads Ostberg jest trzeci, a Estończyk Ott Tanak odpada, dodatkowo blokując trasę, wskutek czego Mikko Hirvonen otrzymuje czas ryczałtowy.

OS11, Santa Clara 2 (19,09 km).
Sebastien Ogier powtarza swój sukces z pierwszego przejazdu tego oesu, zaliczając najlepszy czas. Mads Ostberg jest na nim trzeci, a Khalid Al Qassimi piętnasty.

OS12, Santana da Serra 2 (31,90 km).
Sebastien Ogier powiększa swoją przewagę na prowadzeniu rajdu. Zajmowaną pozycję umacnia także Mads Ostberg, piąty na Santana de Serra. Khalid Al Qassimi awansuje o jedno miejsce i w w klasyfikacji generalnej jest czternasty.

OS13, Malhao 2 (22,15 km).
Na ostatnim oesie dnia raz jeszcze wygrywa Sebastien Ogier. Mads Ostberg pozostaje na trzeciej pozycji; Khalid Al Qassimi na czternastej.

OS14, Loule 1 (13,83 km).
Najszybszy na pierwszym niedzielnym oesie, niedługim Loule, jest Jari-Matti Latvala, odrabiający straty po powrocie na trasie wg zasady Rally 2. Mads Ostberg zajmuje na tej próbie drugie miejsce, a Khalid Al Qassimi osiemnaste. Jeszcze przed startem odcinka odpada z rajdu Dani Sordo.

OS15, San Bras de Alportel (16,21 km).
Mads Ostberg wygrywa odcinek z przewagą sześciu sekund nad Mikko Hirvonenem.

OS16, Loule 2 (13,83 km).
Lider rajdu Sebastien Ogier zalicza najlepszy czas na Power Stage; kolejne miejsca na odcinku kończącym rajd zajmują Jari-Matti Latvala i Mads Ostberg. Według nieoficjalnej klasyfikacji końcowej zwycięzcą Rajd Portugalii zostaje Ogier przed Mikko Hirvonenem i Ostbergiem. Khalid Al Qassimi dojeżdża do mety na pozycji trzynastej.
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl

copyright 2002-2023 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry