Warning: include_once(analyticstracking.php): failed to open stream: No such file or directory in /Sport,Wyscigi,Audi_race_experience,Felix-Baumgartner-wystartuje-w-Audi-R8-w-24-godzinnym-wyscigu-na-torze-Nurburgring,20140416.php on line 72

Warning: include_once(): Failed opening 'analyticstracking.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php74/lib/pear') in /Sport,Wyscigi,Audi_race_experience,Felix-Baumgartner-wystartuje-w-Audi-R8-w-24-godzinnym-wyscigu-na-torze-Nurburgring,20140416.php on line 72
portal motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testĂłw samochodĂłw
NOWE NA STRONIE:
POLSKIE DROGI | WaĹźny krok do budowy podwarszawskiego odcinka drogi ekspresowej S7
TESTY | Dogrywka - Kombi Dacii z trzecim rzędem siedzeń
MATERIAŁ PARTNERA | Zimowa oferta już dostępna na stacjach Circle K

www.jedz-bezpiecznie.pl
reklama

JedĹş Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny

TESTY

social media - magazyn motoryzacyjny JedĹş Bezpiecznie


Akcje przywoławcze do serwisów


Bezpieczeństwo dzieci


Elektromobilność


Polskie drogi


Porady


Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Produkty


Przepisy


Salon samochodowy


Sport


Technika


TESTY | Samochody dostawcze


Testy zderzeniowe Euro NCAP


Ubezpieczenia


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Z rynku


 
Wyścigi | Audi race experience

Felix Baumgartner wystartuje w Audi R8 w 24-godzinnym wyścigu na torze Nurburgring
16-04-2014 | źródło: materiały prasowe

Znany ze swojego spektakularnego skoku spadochronowego ze stratosfery, ekstremalny austriacki sportowiec Felix Baumgartner, staje teraz przed kolejnym wyzwaniem. Chce w wyścigowym stylu pokonać Północną Pętlę toru Nürburgring.Już wkrótce wystartuje jako wyczynowy kierowca zespołu Audi race experience. Firma umożliwia w ten sposób swoim klientom ze sportowym zacięciem starty w wyścigach samochodowych. Jednak jeszcze nigdy w programie, który Audi prowadzi od roku 2010, nie uczestniczył tak znamienity kierowca.

Klaus Demel, kierownik Audi driving experience:
"To wspaniałe, że w tym roku będziemy współpracować z Felixem Baumgartnerem. Jako sportowiec uprawiający sporty ekstremalne, Felix Baumgartner zachwyca miliony fanów na całym świecie swymi brawurowymi, zmyślnymi i trudnymi technicznie przedsięwzięciami. Teraz pozyskujemy go dla naszej dyscypliny, oferując mu profesjonalizm naszego zespołu. Z niecierpliwością czekamy już na to nowe, wspólne wyzwanie".Baumgartner zdobył pierwsze wyścigowe szlify jeszcze w zeszłym roku, w pucharze marek koncernu Volkswagen. Jego tegoroczny start pod flagą czterech pierścieni będzie jednak diametralnie inny, z pewnością trudniejszy. W sezonie 2014, startując w Audi R8 LMS ultra, musi sobie bowiem poradzić z potężnym, rasowym pojazdem wyścigowym klasy GT3, o mocy 419 kW (570 KM). Zanim jednak 21 i 22 czerwca Baumgartner wystartuje w dwudziestoczterogodzinnym wyścigu na torze Nurburgring, musi przejść przez rozbudowany program przygotowań. Jego koledzy z zespołu są nie mniej sławni. Towarzyszami w kokpicie będą: pięciokrotny zwycięzca z Le Mans Frank Biela, trzykrotny zwycięzca z Le Mans Marco Werner oraz specjalista w dziedzinie samochodów GT Pierre Kaffer.

Felix Baumgartner:
"To naprawdę emocjonujące wyzwanie. Bardzo się cieszę, że w tym wyścigu mogę siąść za sterami samochodu Audi. Tor Nurburgring poznałem podczas pierwszych jazd próbnych w dopuszczonym do jazdy po drogach publicznych Audi R8, ale przejechałem też kilka kilometrów po rożnych drogach w Audi R8 LMS ultra. Zadanie, które teraz stoi przede mną zaliczam do najważniejszych projektów w moim życiu. Towarzystwo jest wyśmienite, nastrój doskonały, a w Audi race experience czuję się jak w domu. Wiem jednak doskonale, że zaczynam praktycznie od zera, ponieważ ta dyscyplina jest dla mnie zupełnie nowa".

Josef "Sepp" Haider, kierownik sportowy Audi race experience:
"Felix podchodzi do swojego zadania dokładnie jak zawodowiec. Jest chętny do nauki i zdobywania wiedzy, potrafi dobrze ocenić warunki fizyczne i jest w stu procentach zmotywowany. Wszyscy członkowie zespołu docenili go już podczas pierwszych testów. Bardzo się cieszę z naszych wspólnych startów".W 24-godzinnym wyścigu na Nurburgring team Audi race experience wystawi jeszcze jedno Audi R8 LMS ultra. Tu też znany jest już skład kierowców. Podobnie jak rok temu zespół tworzą Amerykanin Dominique Bastien, Szwajcarka Rahel Frey i Niemiec Christian Bollrath. Dodatkowo, po raz pierwszy w barwach Audi race experience, wystąpi Holender Christiaan Frankenhout.
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl

copyright 2002-2023 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry